Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Przygotuj swoją flotę na spotkanie z przyszłością.

Szwecja: Broederna Oehmans AB

Mats Oehman & Håkan, dyrektor generalny szwedzkiej firmy Broederna Oehmans, specjalizuje się w pracach ziemnych. Prowadząca działalność od 1981 roku firma posiada flotę 100 pojazdów. Jego własne testy potwierdzają, że system ContiPressureCheck działa niezawodnie nawet w najtrudniejszych warunkach.


Czym zajmuje się firma Broederna Oehmans AB?

Jesteśmy oferującą kompletne wykonawstwo firmą z wieloletnim doświadczeniem w pracach ziemnych i robotach z zakresu inżynierii wodno-lądowej. Prowadzimy działalność w całej Szwecji. 

 

Dlaczego wybraliście ContiPressureCheck?

Nie poszukiwaliśmy rozwiązania, które potrafiłoby monitorować dla nas ciśnienie w oponach, ale gdy przedstawiciel handlowy firmy Continental zaprezentował jej koncepcję obejmującą opony klasy premium i system ContiPressureCheck™, który pokazuje aktualne wartości ciśnienia i temperatury opon, natychmiast uznaliśmy, że warto byłoby ją przetestować. Chcemy nadal wyznaczać kierunki, a wszystko co pomaga uzyskać niższe zużycie paliwa, krótszy czas przestoju i bezpieczniejsze użytkowanie naszych pojazdów zawsze nas oczywiście interesuje.

Czy jakaś cecha systemu budziła w Was początkowo wątpliwości?

Prowadzimy działalność w warunkach, w których opony naszych pojazdów są każdego dnia poddawane dużym obciążeniom. Zastanawialiśmy się więc oczywiście nad tym, jak niezawodny będzie system — czy będzie dobrze działał w takich warunkach oraz czy możemy polegać na przekazywanych nam danych. 

 

Dlatego w okresie próbnym dane z czujników na temat ciśnienia i temperatury opon sprawdzaliśmy ponownie za pomocą standardowego ciśnieniomierza. Okazało się, że system przekazuje rzeczywiście dokładne dane, a także działa bezbłędnie w naszym wymagającym środowisku. Jesteśmy naprawdę przekonani, że możemy polegać na tym systemie!


Co się teraz Panu najbardziej podoba w tym systemie?

System jest łatwy w montażu i konfiguracji. Podoba mi się to, że mierzy on zarówno ciśnienie, jak i temperaturę, ponieważ wiele układów TPMS mierzy tylko samo ciśnienie, gdy tymczasem zaszkodzić im może także utrzymująca się długo zbyt wysoka temperatura opon.

 

Jak system ContiPressureCheckTM pomaga Wam w codziennej pracy?

Kiedyś ciśnienie sprawdzaliśmy ręcznie, więc musieliśmy zdejmować zawory. Zachodziło więc ryzyko powstania nieszczelności, a w dluższej perspektywie przebicia. Każdy wie, że sprawdzenie ciśnienia wymaga czasu, a my możemy teraz poświęcić ten czas na coś innego.

Ograniczyliśmy też czas przestoju naszych pojazdów. Teraz jesteśmy informowani, jeśli coś niedobrego dzieje się z oponą, co oznacza, że możemy zachować się bardziej aktywnie i rozwiązać problem, zanim pojazdy będą musiały zostać wyłączone z ruchu z powodu uszkodzonych opon. W rzeczywistości uratowaliśmy już co najmniej dwie opony, które byśmy w przeciwnym razie stracili — konieczna byłaby ich wymiana. To oczywiście pozwala nam oszczędzać czas i pieniądze! 

Co poleciłby Pan system ContiPressureCheck?

Zdecydowanie. To naprawdę niezawodny system, który przynosi oszczędności i ułatwia życie. Stwierdziłbym nawet, że niekorzystanie z tego systemu byłoby stratą pieniędzy.

 

Co powiedziałby Pan o Waszej interakcji z firmą Continental?

Mamy naprawdę dobre stosunki z firmą Continental i naszym specjalistą ds. sprzedaży, który dba o nas i regularnie nas odwiedza w związku z pomiarami opon i innymi sprawami. Jest do naszej dyspozycji także wtedy, gdy mamy pytania dotyczące opon lub systemów.