Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Przygotuj swoją flotę na spotkanie z przyszłością.

Słowenia: BZ Transport

Serbia-Slovenia_MG_5971_web

Firma BZ Transport została utworzona w Słowenii w 2010 roku. Spółka zajmuje się transportem nowych i używanych samochodów z Europy. Dyrektor Slobodan Okosanović przybliża nam jej działalność i swoje doświadczenia z cyfrowymi rozwiązaniami firmy Continental. Według niego kluczem do sukcesu są ludzie, z którymi współpracują – i jak dotąd zarówno pracownicy, jak i partnerzy biznesowi są zadowoleni z systemu Continental.


Dlaczego zainteresowaliście się systemem monitorowania ciśnienia w oponach?

Aby zapewnić sobie lepszą i łatwiejszą kontrolę, a przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Zaletami systemu są niższe koszty i wyższy poziom bezpieczeństwa. Ale od początku nie mieliśmy żadnych wątpliwości co do systemu. W przeciwnym razie nawet bym go nie zainstalował.


Co się Panu teraz podoba w systemie ContiPressureCheckTM? Jakie są według Pana najważniejsze korzyści?

Przez cały czas mamy dostęp do dokładnych danych. Widać nawet historię. Największą korzyścią ze stosowania systemu jest bezpieczeństwo. Jeśli coś się stanie z oponą, łatwiej można stwierdzić, czy powodem jest niewłaściwe ciśnienie, czy przegrzanie. Łatwiej jest także ocenić, dlaczego występują usterki.


Jak systemy ContiPressureCheckTM/ContiConnectTM pomogły wam usprawnić działalność?

Musieliśmy przeprowadzać kontrole opon co dwa miesiące, ale teraz ten problem mamy z głowy. Ograniczyliśmy koszty kontroli opon, a przy tym jest ona skuteczniejsza.

serbia-bz-transport-quote
Serbia-Slovenia_MFP_1030_be

Istnieje różnica, ponieważ mamy możliwość ciągłego śledzenia właściwego ciśnienia w oponach, co prowadzi także do obniżenia zużycia paliwa. Utrzymywanie zawsze prawidłowego ciśnienia z pewnością wydłuża okres eksploatacji opony i karkasu. W tej całej historii ważna jest również pewność, że osoba montująca opony odpowiednio je też napompowała.


Co poleciłby Pan system ContiPressureCheckTM?

Tak. Zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo i dokładność danych.


Jak oceniłby Pan interakcję z pracownikami firmy Continental?

Dobra współpraca, ale jesteśmy bardzo zadowoleni także z porad uzyskiwanych od firmy Continental.


Jakie korzyści przynosi Wam firma Continental oraz jaki jest jej wkład w Wasz sukces, np. poprzez opony, bieżnikowanie, usługi?

Jakość opon, dobra organizacja logistyki, szybkie dostawy opon, a także dostępność bieżnikowania, z którego w przyszłości zamierzamy skorzystać.


Jakieś dodatkowe uwagi?

Chciałbym polecić pracę i starania całego personelu firmy Continental.