Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

Przepisy zimowe 2019/2020

Przepisy zimowe

Segment Goods

Doświadczenia z eksploatacji opon Continental do pojazdów ciężarowych.

Testimonials ContiPressureCheck

Patinter S.A., Portugalia

".... wysokie przebiegi, możliwość bieżnikowania i bezpieczeństwo."


"Z naszego punktu widzenia do najważniejszych parametrów ogumienia należą: zużycie paliwa, uzyskiwane przebiegi, możliwość ponownego bieżnikowania oraz bezpieczeństwo. Continental jest prawdziwym partnerem firmy Patinter i oferuje nam godny polecenia pakiet usług. Biorąc pod uwagę wysoki poziom jakości oraz parametry użytkowe opon Continental, cena ich zakupu schodzi na dalszy plant. Continental jest zawsze gotowy do wspierania nas wysokiej jakości, świadczonymi w rzetelny sposób usługami."

Francisco Polonio, właściciel firmy Patinter

Schenker AB, Szwecja

"Najbardziej doceniamy wysoki poziom jakości oraz ogólnoeuropejską sieć serwisową.”

"Firma Continental oferuje wysokiej jakości ogumienie z wyjątkowo trwałym karkasem. Opony stosowane na długich trasach muszą charakteryzować się wszechstronnością, którą zapewnia Continental. Najbardziej doceniamy wysoki poziom jakości oraz ogólnoeuropejską sieć serwisową."

Ola Ahlqvist, Dyrektor Generalny, oraz Rustan Eliasson, Kierownik floty 

Schenker w Szwecji:
Spółka Schenker AB powstała w październiku 1998 roku z połączenia firm BTL Sweden oraz Schenker Transport. Od tamtej pory znacząco rozwinęła skalę swojej działalności.

Schenker oferuje swoim klientom w Szwecji szeroką gamę usług transportowych i logistycznych, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Dzięki zaawansowanym systemom kontroli ruchu, surowym normom jakościowym, doświadczeniu w ochronie środowiska oraz skutecznym usługom logistycznym, Schenker dąży do nieustannego, strategicznego rozwoju w brany logistyki oraz oferuje usługi doradcze.

Schenker zatrudnia w Szwecji 4,177 pracowników, w tym 2,140 na stanowiskach urzędniczych oraz 1,977 objętych zbiorowym układem pracy. Oprócz tego dla spółki pracuje około 7,000 osób zatrudnionych w jej podmiotach zależnych.

Wackfelt Transport AB, Szwecja

"...odpowiednia cena za odpowiedni pakiet."


"Dla mnie najważniejsze jest to, abym mógł zawsze ufać charakterystyce ogumienia. Potrzebujemy niezawodnych produktów, które pozwolą nam dotrzymać wszelkich terminów. Od kiedy zacząłem jeździć na oponach Continental, przytrafia mi się może jedna awaria ogumienia w roku. Te opony naprawdę są bardzo niezawodne.

Wcześniej stosowałem ogumienie Michelin, lecz nie byłem z niego zadowolony, bo nie było trwałe. Potem próbowałem też opon Bridgestone, lecz w ich przypadku nie zadowalał mnie poziom jakości. Dzisiaj korzystam wyłącznie z produktów firmy Continental.

Continental oferuje pełen pakiet usług za odpowiednią cenę, co jest dla mnie bardzo ważne. To kompleksowa oferta - doskonała obsługa i niskie koszty na jednostkę przebiegu. Przywiązuję też dużą uwagę do poziomu obsługi klienta. Współpracuję z doradcą firmy Continental, który zajmuje się wszystkimi kwestiami technicznymi i oferuje mi niezwykle profesjonalną obsługę. Zawsze mogę na niego liczyć."

Jonas Wackfelt, właściciel