Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Gdzie zużycie paliwa spotyka się z najwyższymi osiągami.

Continental LifeCycle™: Drugie życie opon, by świat stał się czystszy.

Continental zawsze stara się być na czele w dziedzinie innowacji ekologicznych, wprowadzając na każdym kroku przyjazne środowisku zmiany, od wstępnego opracowania opony aż po produkcję. Dział opon do pojazdów specjalistycznych firmy Continental oferuje ekologiczną oponę pod nazwą Continental LifeCycle™.

Image

Bieżnikowana, pełna opona LifeCycle jest wykonana z wybranych karkasów, które przeszły drobiazgową, znormalizowaną kontrolę jakościową firmy Continental. Następnie bieżnik jest usuwany z karkasu i całkowicie wymieniany za pomocą mieszanki gumowej, która niczym nie różni się od tej stosowanej w nowych oponach. Dzięki tej metodzie ok. 65% opony można ponownie wykorzystać, a potrzeba tylko 35% nowego surowca. Wszystkie pozostałe fazy procesu produkcji ContiLifeCycle są identyczne, jak fazy produkcji pozostałych nowych opon pełnych w firmie Continental. Efektem najnowocześniejszych testów i kontroli jakości w połączeniu z wydajną i przyjazną środowisku produkcją opon są produkty o niemieckiej jakości w niższej cenie.

Dzięki ponownemu wykorzystaniu wybranych karkasów opon ilość energii i surowców użytych w procesie produkcji opon zostaje ograniczona, co także obniża cenę produktu. Z pomocą klientów ta zakrojona na szeroką skalę inicjatywa recyklingowa pomoże ograniczyć liczbę zużytych opon wymagających utylizacji, a także emisję szkodliwego dla klimatu dwutlenku węgla — Continental LifeCycle chroni naturę i oferuje redukcję kosztów.