Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Gdzie zużycie paliwa spotyka się z najwyższymi osiągami.

Sustainability Award dla opony Conti Coach HA3

W listopadzie 2014 roku firma Continental otrzymała nagrodę ekologiczną za osiągnięcie w dziedzinie rozwoju technologicznego. Opona autobusowa Conti Coach HA3 wygrała kategorię „Opony i usługi oponiarskie” w konkursie International busplaner Sustainability Award 2015.

Nagroda International busplaner Sustainability Award została przyznana po raz drugi. Jej celem jest uznanie godnych pochwały i ekologicznych produktów z branży autobusowej i turystycznej. Nagrodę przyznaje branżowy magazyn Busplaner publikowany przez wydawnictwo HUSS w Monachium. Co dwa lata honorowane są firmy „łączące wybitne osiągnięcia w biznesie ze społeczną odpowiedzialnością i ochroną środowiska, których akcje ekologiczne prowadzą do dalszego wzrostu i dobrobytu”.

Składające się ze znanych ekspertów ze świata biznesu, nauki, stowarzyszeń i mediów jury przyznało oponie Conti Coach HA3 najwyższe oceny. Szczególnie pochwalono pozytywny wpływ opony na obniżenie zużycia paliwa oraz emisji: „Zapewnia ona podróżowaniu autobusem na długim dystansie znaczącą przewagę nad innymi formami transportu, np. samochodem osobowym, pociągiem czy samolotem”. Zdaniem jury opona Conti Coach HA3 aktywnie przyczynia się do poprawy w dziedzinach wydajności, ekologii i bezpieczeństwa, ułatwiając przewoźnikom autobusowym stosowanie praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju.


Image

Podstawą oceny jury były: 1. Sukces ekonomiczny w postaci optymalizacji procesów i redukcji kosztów (30%), 2. Ekologia poprzez ocenę cyklu życia produktu (40%), oraz 3. Społeczna odpowiedzialność wyrażona przez ochronę zasobów środowiskowych, ochronę środowiska oraz warunki w miejscu pracy (30%).