Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Gdzie zużycie paliwa spotyka się z najwyższymi osiągami.

European Sustainability Award dla zakładu CLC

W listopadzie 2013 roku firma Continental otrzymała nagrodę European Transport Sustainability Award dla swojego nowego zakładu ContiLifeCycle w dzielnicy Hanoweru — Stöcken, który łączy zaawansowane technologicznie bieżnikowanie z przyjaznym środowisku recyklingiem gumy. Wydawnictwo HUSS z Monachium co dwa lata przyznaje nagrodę European Transport Sustainability Award w uznaniu rozwoju i osiągnięć branży pojazdów użytkowych w odniesieniu do trwałych produktów.

Składające się z siedmiu znanych ekspertów z dziedzin badań, technologii i transportu jury przyznało nowemu zakładowi ContiLifeCycle najwyższe oceny. Ocenione zostały trzy kategorie: 1. Ekonomia: optymalizacja procesów i redukcja kosztów (30%); 2. Ekologia: ocena cyklu życia produktu (40%); 3. Społeczna odpowiedzialność: ochrona zasobów środowiskowych, ochrona środowiska, warunki w miejscu pracy (30%).

Image

W zakładzie ContiLifeCycle używany jest innowacyjny i zaawansowany technicznie sprzęt do przetwarzania zużytych opon ciężarowych w procesie bieżnikowania na gorąco, który oszczędza zasoby. Oznacza to ograniczenie o ok. 50% zużycia energii i ok. 80% zużycia wody w porównaniu z produkcją nowych opon. Pył powstający przy bieżnikowaniu jest dalej przetwarzany w recyklat gumowy, który jest wykorzystywany do produkcji opon nowych i bieżnikowanych. W ten sposób można zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym o 7800 ton rocznie; ilość odpadów zostaje ograniczona o 80%. Opony bieżnikowane oferują takie same parametry eksploatacyjne i opory toczenia jak opony nowe.