Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Gdzie zużycie paliwa spotyka się z najwyższymi osiągami.

Nagradzane innowacje

Nagroda im. Josepha von Fraunhofera za rok 2015

Fraunhofer Institute i Continental otrzymały prestiżową nagrodę Josepha von Fraunhofera za wspólne badania nad gumą z mniszka lekarskiego.

Czytaj więcej

Sustainability Award dla opony Conti Coach HA3

W listopadzie 2014 roku firma Continental otrzymała nagrodę ekologiczną za osiągnięcie w dziedzinie rozwoju technologicznego. 

Czytaj więcej

GreenTec Award 2014 dla gumy z mniszka lekarskiego

Firmie Continental, czołowemu producentowi opon i dostawcy branży samochodowej, oraz Instytutowi Biologii Molekularnej i Ekologii Stosowanej im. Fraunhofera (IME) na uniwersytecie w Münster przyznano nagrodę GreenTec Award 2014 za ich wspólny projekt „RUBIN” dotyczący pozyskiwania na skalę przemysłową gumy naturalnej z mniszka lekarskiego. 

Czytaj więcej

Firma Continental uhonorowana za zakład ContiLifeCycle

Image

W lutym 2014 roku czasopismo branżowe „Tire Technology International” zwróciło szczególną uwagę na recykling gumy ze zużytych opon w połączeniu z bieżnikowaniem opon ciężarowych w zakładzie ContiLifeCycle firmy Continental w Hanowerze.

Czytaj więcej

Continental Firmą oponiarską roku

Image

W lutym 2014 roku firma Continental otrzymała nagrodę od czasopisma branżowego „Tire Technology International”. Międzynarodowe jury składające się z ekspertów przyznało firmie Continental tytuł Firmy oponiarskiej roku.

Czytaj więcej

European Sustainability Award dla zakładu CLC

W listopadzie 2013 roku firma Continental otrzymała nagrodę European Transport Sustainability Award dla swojego nowego zakładu ContiLifeCycle w dzielnicy Hanoweru — Stöcken, który łączy zaawansowane technologicznie bieżnikowanie z przyjaznym środowisku recyklingiem gumy. 

Czytaj więcej