Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

VECTO i nowe regulacje dotyczące emisji CO2

Zrównoważony rozwój

ContiLifeCycle™

Image

Opony Continental do pojazdów użytkowych zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać jak najniższe koszty eksploatacji w całym cyklu życia nowej opony - a jeśli chodzi o karkas - to nawet o wiele, wiele dłużej.

Czytaj więcej

Dział recyklingu gumy

Dział opon do pojazdów użytkowych Continental wyznaje ważną zasadę: Kauczuk jest niezwykle cennym surowcem naturalnym. Nasza unikalna technologia recyklingu pozwala na odzyskanie ze zużytego ogumienia znacznie większej ilości gumy, która jest potem wykorzystywana w produkcji opon nowych i bieżnikowanych.

Czytaj więcej

Hurricane Machine

Image

Firma Continental opracowała metodę odzyskiwania gumowanych odpadów stalowych, które powstają w procesie produkcji opon. Urządzenie o nawie „Hurricane Machine” pozwala oddzielić niezwulkanizowaną mieszankę gumową od kordu stalowego. Opracowanie tego procesu to kolejny krok na drodze firmy Continental do uczynienia produkcji opon bardziej ekologiczną.

Czytaj więcej

Mniszek lekarski

Image

Poszukiwanie przez firmę Continental innowacyjnych materiałów doprowadziło aż do skromnego mniszka lekarskiego, rośliny, która może być wykorzystana do produkcji gumy przeznaczonej do szczególnie przyjaznych środowisku opon. 

Czytaj więcej

Nagradzane innowacje

Image

Jesteśmy dumni z otrzymania nagrody za nasze innowacyjne technologie i podejście do rozwoju zrównoważonego w rozwoju i produkcji naszych opon.

Czytaj więcej