Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

New content item

Gdzie zużycie paliwa spotyka się z najwyższymi osiągami.

Automotive Group

Innovations for a Mobile Automotive Future

article_66w_image1

Continental opracowuje inteligentne technologie transportu ludzi i ich towarów. Jako niezawodny partner ten międzynarodowy dostawca branży motoryzacyjnej, producent opon i partner przemysłowy dostarcza ekologiczne, bezpieczne, komfortowe, spersonalizowane i niedrogie rozwiązania. W 2014 roku korporacja wygenerowała sprzedaż o wartości ok. 34,5 mld EUR w swoich pięciu działach: Podwozie i bezpieczeństwo, Wnętrza, Układy napędowe, Opony i ContiTech. Obecnie Continental zatrudnia około 200 000 pracowników w 53 krajach.

Dział Podwozie i bezpieczeństwo opracowuje i produkuje zintegrowane rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa czynnego i biernego, a także produkty poprawiające dynamikę pojazdu. Oferta produktów sięga od elektronicznych i hydraulicznych układów hamulcowych i kontroli podwozia poprzez czujniki, zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, układy elektroniczne i czujniki poduszek powietrznych, a także elektroniczne układy zawieszenia pneumatycznego aż po spryskiwacze przedniej szyby i reflektorów. Nacisk jest położony na wysoki poziom znajomości systemu oraz zintegrowanie komponentów w koncepcję bezpieczeństwa ContiGuard. Dział zatrudnia ponad 38 000 osób na całym świecie i w 2014 roku wygenerował sprzedaż o wartości ok. 7,5 mld EUR. 

Systemy zarządzania informacjami i inteligentnego transportu znajdują się w centrum zainteresowania działu Wnętrza, który oferuje szeroką gamę produktów do najróżniejszych pojazdów. Oferta obejmuje panele instrumentów, wyświetlacze wielofunkcyjne i wyświetlacze typu head-up, sterowniki, elektroniczne systemy dostępu do pojazdu i informacji o oponach, radia, systemy multimedialne, urządzenia wejściowe i panele sterowania, sterowniki klimatyzacji, rozwiązania i usługi z zakresu telematyki, oprogramowanie oraz kabiny. Dział zatrudnia na całym świecie ponad 36 000 pracowników i w 2014 roku wygenerował sprzedaż o wartości ok. 7,0 mld EUR.

Dział Układy napędowe opracowuje i produkuje innowacyjne i wydajne rozwiązania systemowe dla układów napędowych pojazdów. Kompleksowa oferta produktów obejmuje układy wtryskowe do silników benzynowych i wysokoprężnych, układy sterujące silnikiem i przeniesieniem napędu, w tym czujniki i siłowniki, technologie oczyszczania spalin oraz systemy zasilania paliwem, a także komponenty i systemy do napędów hybrydowych i elektrycznych. Dział zatrudnia ok. 34 500 osób na całym świecie i w 2014 roku wygenerował sprzedaż o wartości ok. 6,5 mld EUR.


Kliknij ten link, aby dowiedzieć się więcej na temat Automotive Group.