Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Premiery produktów Continental na 65. Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze

19/08/2014

Hanower, 19 sierpnia 2014 r.

  • Nowa generacja opon Conti Hybrid idealnie dopasowana do wysokich wymagań regionalnego transportu i dystrybucji
  • Rodzina produktów Conti EcoPlus, zoptymalizowana pod kątem obniżenia zużycia paliwa
  • Nowa funkcja systemu ciągłego monitorowania ciśnienia w ogumieniu ContiPressureCheck™: automatyczne wykrywanie przyczepy
  • Wysokiej klasy bieżnikowane opony z fabryki ContiLifeCycle w Stöcken w Niemczech

 

„Driving the Future” to motto największej na świecie wystawy pojazdów użytkowych IAA, które odbędą się we wrześniu w Hanowerze. Doskonale pasuje ono do najnowszych produktów Continental, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji targów. Koncern wystąpi na nich z własnym hasłem, przygotowanym z okazji IAA: „The Future in Motion”. Oznacza to, że Continental ustanawia nowe wzorce w segmencie ogumienia wysokiej klasy, odpowiadając na coraz wyższe wymagania oraz różnicując ofertę nowych rodzin opon do pojazdów ciężarowych pod względem poszczególnych obszarów zastosowań. Innowacyjne produkty i rozwiązania Continental będzie prezentować podczas IAA w Hali 17, na stoisku A06 B11.

Premiery_produktow_Continental_na_65_Miedzynarodowych_Targach_Pojazdow_Uzytkowych

Conti Hybrid dla transportu i dystrybucji

Nowe opony Conti Hybrid idealnie wpisują się w zmiany zachodzące w regionalnym transporcie towarów. To uniwersalne ogumienie może sprostać różnym codziennym wyzwaniom, z jakimi mają do czynienia dystrybutorzy towarów i operatorzy parków pojazdów, działający w skali regionalnej. Specyfika takiej eksploatacji obejmuje m.in. częste przyspieszanie i hamowanie, manewrowanie oraz pokonywanie zakrętów na zróżnicowanej nawierzchni.

 

Konstruktorzy z firmy Continental przeprojektowali bieżnik opony i skład mieszanki.  Dzięki temu powstał produkt o długiej żywotności mierzonej przebiegiem, o znakomitych właściwościach na mokrej nawierzchni i podczas hamowania oraz niskich oporach toczenia. Nowe opony Conti Hybrid sprawdzają się jako ogumienie uniwersalne w segmencie Premium i występują w rozmiarach 17,5”, 19,5” oraz 22,5”.

 

Cały asortyment opon Conti Hybrid do ciężkich pojazdów użytkowych będzie po raz pierwszy prezentowany na IAA w rozmiarze 22,5”. Na ekspozycji znajdą się także wprowadzone niedawno opony Conti Hybrid HS3 na oś kierowaną, a także Conti Hybrid HD3 na oś napędzaną oraz Conti Hybrid HT3 do przyczep i naczep, które pojawią się na rynku w 2015 roku.

Niższe zużycie paliwa z Conti EcoPlus

Podczas IAA Continental zaprezentuje również zaawansowaną technicznie generację opon Conti EcoPlus. To doskonałe ogumienie, przeznaczone głównie do eksploatacji na autostradach, zostało opracowane specjalnie do nowoczesnych zestawów drogowych i charakteryzuje się jeszcze lepszymi parametrami w porównaniu z poprzednią generacją. Jego stosowanie może obniżyć zużycie paliwa nawet o 1,9 l/100 km przy równie wysokich przebiegach. Nowe opony Conti EcoPlus w istotnym stopniu przyczyniają się zatem do ograniczenia kosztów eksploatacji pojazdu.

Uniroyal_Front_Drive

Nowa funkcja systemu ContiPressureCheck™

Continental umacnia swoją pozycję czołowego dostawcy systemów, oferując rozwiązanie ContiPressureCheck™ do ciągłego monitorowania ciśnienia w ogumieniu. System ten współpracuje z czujnikami ciśnienia i temperatury w oponach, a informacja o ewentualnych odchyleniach od normy jest podawana na wyświetlaczu w kabinie kierowcy. Jedną z innowacji prezentowanych przez Continental na IAA jest funkcja automatycznego wykrywania przyczepy (ATL), czyli inteligentne złącze samouczącego się systemu ContiPressureCheck, które może być używane z różnymi przyczepami. Po zmianie naczepy dołączonej do ciągnika system automatycznie wykrywa dane z czujników umieszczonych w jej oponach. ContiPressureCheck™ skutecznie zapobiega nadmiernemu zużyciu paliwa i uszkodzeniu opon wskutek spadku ciśnienia. Koszty inteligentnego systemu monitorowania zwracają się po krótkim czasie eksploatacji.

Premiery_produktow_Continental_na_65_Miedzynarodowych_Targach_Pojazdow_Uzytkowych

ContiLifeCycle – drugie życie opony

Oferta bieżnikowanych opon wysokiej klasy z zakładów ContiLifeCycle w Stöcken w Niemczech pomaga oszczędzać zasoby naturalne oraz optymalizować całkowite koszty eksploatacji. W nowoczesnym procesie bieżnikowania na gorąco karkas opony do samochodu ciężarowego otrzymuje drugie życie. Klienci mogą wybierać między asortymentem opon bieżnikowanych na gorąco: ContiRe – obecnie poszerzonym o opony 3. generacji – a kompleksową ofertą wzorów bieżników ContiTread do bieżnikowania na zimno.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa