Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Nowy Solaris Urbino 18 z rozwiązaniami od Continental na pokładzie

24/09/2014

Nowy Solaris Urbino 18 z rozwiązaniami od Continental na pokładzie

Podczas Międzynarodowych Targów Pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze swoją premierę miała nowa generacja Solaris Urbino. Autobus został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania od Continental: począwszy od opon Conti Urban HA3 M+S, a skończywszy na systemach wspomagających pracę kierowcy.

                     

Nowy Solaris Urbino w wersji przegubowej o długości 18 metrów jest lżejszy od swojego poprzednika, charakteryzuje się jeszcze lepszą trwałością materiałów, a także wyróżnia się atrakcyjnym designem.

 

„Ten nowy pojazd jest także bezpieczniejszy, bardziej ekonomiczny i o jeszcze wyższym poziomie ergonomii. Istotna jest dla nas szczególnie kwestia wysokiego poziomu bezpieczeństwa, dlatego zastosowaliśmy w nim między innymi rozwiązania od Continental  – podkreśla Dariusz Michalak, Wiceprezes firmy Solaris Bus & Coach S.A..


Rozwiązania od Continental, które znalazły się na pokładzie najnowszej generacji Solarisa Urbino 18, to:

Trzecia generacja opon Conti Urban M+S zaprojektowana z myślą o wymagających warunkach komunikacji miejskiej. W pojeździe zamontowano zestaw opon 275/70 R 22.5 Conti Urban HA3 M+S. Odporne i wytrzymałe ściany boczne opon z tej serii skutecznie chronią je przed uszkodzeniami w wyniku najechania na krawężnik oraz zapewniają dłuższy przebieg nawet o 20 proc. w porównaniu do opon poprzedniej generacji. Te cechy są szczególnie istotne zarówno z perspektywy zapewnienia pasażerom wysokiego komfortu oraz bezpieczeństwa podróżowania w komunikacji miejskiej

140924_Nowy_Solaris_Urbino_z_rozwiazaniami_od_Continental

FAP (ang. Front Assist Panel) czyli przedni panel, który dostarcza informacji niezbędnych do jazdy. Kierowca ma możliwość dopasowania wysokości deski rozdzielczej do swojego wzrostu. Dostosować można poziom nachylenia kierownicy wraz z tablicą wskaźników. Prowadzący autobus ma wówczas komplet informacji w zasięgu swojej ręki i wzroku, dzięki czemu może skupić się na prowadzeniu pojazdu, co przekłada się na bezpieczeństwo pasażerów

140924_Nowy_Solaris_Urbino_z_rozwiazaniami_od_Continental

MultiViu Professional 12 to nowy wyświetlacz, który oferuje 12,3-calową strefę prezentowania danych. Jego styl, rozmiar i kolor można dopasować według indywidualnych preferencji. Intuicyjne oprogramowanie sprawia, że zarządzanie poszczególnymi wariantami systemu jest bardzo łatwe. Firma Solaris jest pierwszym, i na tę chwilę, jedynym producentem autobusów, który swoje pojazdy wyposażył w FAP zintegrowany z wyświetlaczem MultiViu Professional 12

140924_Nowy_Solaris_Urbino_z_rozwiazaniami_od_Continental

KIBES 32 to system zarządzania elektroniką pokładową, którego celem jest optymalizacja okablowania i sposobu dystrybucji energii elektrycznej. Efektem obecności systemu KIBES 32 na pokładzie pojazdu oszczędność energii przez ograniczenie połączeń wiązek elektrycznych, a co za tym idzie – zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu i masy pojazdu oraz redukcja zużycia paliwa.

140924_Nowy_Solaris_Urbino_z_rozwiazaniami_od_Continental

„Jesteśmy dumni, że nasze rozwiązania znajdują się w nowym modelu autobusu Solaris. Szczególnie cieszy nas fakt montażu najnowszej generacji opon Conti Urban HA3 M+S, które bardzo dobrze radzą sobie z trudami eksploatacji w warunkach miejskich. Ich konstrukcja, opracowana z myślą o intensywnym użytkowaniu, gwarantuje pierwszorzędne właściwości jezdne i wysoki poziom przyczepności, co ma wpływ na komfort podróżowania komunikacją miejską i bezpieczeństwo pasażerów pojazdu” – mówi Grzegorz Jeziak – szef sprzedaży opon użytkowych z Continental Opony Polska.

 

„Dbałość o wysoki poziom bezpieczeństwa wyraża się także dzięki możliwości montażu systemu ProView Continental. Rozwiązanie to daje pełen podgląd wokół pojazdu (360°), zwiększając kontrolę i pewność panowania nad sytuacją przez kierowcę w czasie prowadzenia autobusu Solaris” – dodaje Paweł Drabczyński, prezes firmy Drabpol.

 

Nowy Solaris Urbino 18 z rozwiązaniami od Continental, będzie oficjalnie prezentowany również podczas targów Transexpo w Kielcach, które odbędą się 8 października br. 

Kontakt
Marcin Cywiński

Marketing Manager CVT

Dział Opon Ciężarowych

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Al. Krakowska 2a

02-284 Warszawa