Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Nowe rozmiary opon Uniroyal

16/11/2016

Oferta opon Uniroyal do transportu regionalnego i długodystansowego została poszerzona o nowe rozmiary ogumienia na każdą oś pojazdu. Opony Uniroyal przeznaczone są zarówno do autobusów, jak i pojazdów ciężarowych.

 

Rodzina opon Uniroyal została uzupełniona o modele FH 40 na oś prowadzącą i DH 40 na oś napędową w rozmiarze 315/70 R 22.5, a także o nowy model opony TH 40 do naczep w rozmiarach 385/55 R 22.5 i 385/65 R 22.5. Opony gwarantują długie przebiegi oraz wysoki poziom trakcji, nawet na mokrej nawierzchni.

 

Nowy wzór bieżnika

Zarówno w oponie FH 40 na oś prowadzącą, jak i w modelu DH 40 na oś napędową, zastosowano nowy wzór bieżnika, który gwarantuje doskonałą przyczepność i bezpieczne prowadzenia nawet w ulewnym deszczu. Ponadto model FH 40 wyróżnia homologacja M+S, natomiast opona DH 40 oprócz oznaczenia M+S posiada również symbol 3MPSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu), co oznacza, że może uzyskać lepsze osiągi na błocie czy śniegu.

New content item

Uniroyal do naczep

Marka Uniroyal oferuje również idealne rozwiązanie do naczep – oponę TH 40 dostępną w rozmiarach 385/55 R 22.5 i 385/65 R 22.5. Dzięki zoptymalizowanej mieszance gumowej, opona jest wyjątkowo odporna na rozcięcia oraz gwarantuje wysokie przebiegi i długi okres eksploatacji.

 

Ponadto stopka karkasu w oponach Uniroyal została wzmocniona w celu zwiększenia ich trwałości. Dzięki optymalnej gęstości kordu, opony mogą wytrzymać zmienne obciążenie, a specjalna warstwa wewnętrzna zapobiega stopniowej utracie ciśnienia. Natomiast bieżnikowalny karkas pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji opon, co wpływa na efektywność kosztową floty pojazdów.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR & Marketing Communications Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa