Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Nowe rozmiary opon Uniroyal

16/11/2016

Oferta opon Uniroyal do transportu regionalnego i długodystansowego została poszerzona o nowe rozmiary ogumienia na każdą oś pojazdu. Opony Uniroyal przeznaczone są zarówno do autobusów, jak i pojazdów ciężarowych.

 

Rodzina opon Uniroyal została uzupełniona o modele FH 40 na oś prowadzącą i DH 40 na oś napędową w rozmiarze 315/70 R 22.5, a także o nowy model opony TH 40 do naczep w rozmiarach 385/55 R 22.5 i 385/65 R 22.5. Opony gwarantują długie przebiegi oraz wysoki poziom trakcji, nawet na mokrej nawierzchni.

 

Nowy wzór bieżnika

Zarówno w oponie FH 40 na oś prowadzącą, jak i w modelu DH 40 na oś napędową, zastosowano nowy wzór bieżnika, który gwarantuje doskonałą przyczepność i bezpieczne prowadzenia nawet w ulewnym deszczu. Ponadto model FH 40 wyróżnia homologacja M+S, natomiast opona DH 40 oprócz oznaczenia M+S posiada również symbol 3MPSF (trzech szczytów górskich i płatka śniegu), co oznacza, że może uzyskać lepsze osiągi na błocie czy śniegu.

New content item

Uniroyal do naczep

Marka Uniroyal oferuje również idealne rozwiązanie do naczep – oponę TH 40 dostępną w rozmiarach 385/55 R 22.5 i 385/65 R 22.5. Dzięki zoptymalizowanej mieszance gumowej, opona jest wyjątkowo odporna na rozcięcia oraz gwarantuje wysokie przebiegi i długi okres eksploatacji.

 

Ponadto stopka karkasu w oponach Uniroyal została wzmocniona w celu zwiększenia ich trwałości. Dzięki optymalnej gęstości kordu, opony mogą wytrzymać zmienne obciążenie, a specjalna warstwa wewnętrzna zapobiega stopniowej utracie ciśnienia. Natomiast bieżnikowalny karkas pozwala na wydłużenie okresu eksploatacji opon, co wpływa na efektywność kosztową floty pojazdów.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa