Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Nowe opony Matador do regionalnego transportu towarowego

04/08/2016

Matador poszerzył swoją ofertę o opony F HR4 na oś kierowaną oraz D HR4 na oś napędową w rozmiarze 315/70 R. 22.5. Obie opony przeznaczone do pojazdów ciężarowych i autobusów, charakteryzują się obniżonymi oporami toczenia oraz wydłużonym okresem eksploatacji.

New content item

Nowość na oś kierowaną i napędową w rozmiarze 315/70 R 22.5. to uzupełnienie gamy opon Matador serii F HR4 i D HR4 wprowadzonych na rynek w 2015 roku. Dzięki nowej, zoptymalizowanej mieszance bieżnika oraz specjalnej technologii lameli, opony wyróżniają się znakomitą trakcją i doskonałym prowadzeniem nawet na mokrej nawierzchni, co gwarantuje bezpieczeństwo jazdy i wpływa na przedłużenie okresu użytkowania opon.

 

Zarówno opona F HR 4 na oś kierowaną, jak i model D HR 4 odznaczają się homologacją M+S, natomiast opona D HR posiada także symbol 3MPSF (trzech szczytów górskich
i płatka śniegu), czyli uzyskuje lepsze osiągi na błocie i śniegu.

 

Wykorzystanie specjalnie opracowanej geometrii bieżnika w serii Matador HR 4 znacznie wydłuża okres eksploatacji opon i ogranicza zużycie paliwa. Ponadto, dzięki wzmocnionemu kordowi opasania opony, nowe Matadory cechuje wysoka wytrzymałość, co wpływa na efektywność kosztową floty pojazdów.

Kontakt
Marta Oknińska

Marketing Manager CVT

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa