Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Nowa zimówka Continental dla transportu wielkogabarytowego

12/11/2014

Nowa zimówka Continental dla transportu wielkogabarytowego

Continental, międzynarodowy dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, poszerzył swoją ofertę ogumienia o nowy rozmiar zimowej opony naczepowej HTW 2 Scandinavia - 445/45 R19.5. Opona ta została zaprojektowana specjalnie na potrzeby transportu ładunków o dużych gabarytach lub masie.

Opony naczepowe z linii Scandinavia, przeznaczone do eksploatacji w warunkach zimowych, są obecne na rynku od 2010 roku. Zostały zaprojektowane m.in. specjalnie do montażu na naczepach, a ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa jazdy na oblodzonych i pokrytych śniegiem drogach. W tym roku, bieżniki z linii Scanidinavia poszerza opona HTW 2 Scandinavia w nowym rozmiarze 445/45 R19.5, która jest dedykowana do montażu w pojazdach przewożących ładunki wielkogabarytowe.

 

„Pojazdy przeznaczone dla transportu wielkogabarytowego w warunkach zimowych muszą być wyposażone w specjalistyczne ogumienie, które charakteryzuje się dłuższą żywotnością, odpornością na ścieranie oraz dobrą amortyzacją. Właściwie dobrana opona do pojazdu przewożącego ładunek o dużych gabarytach lub masie gwarantuje dobrą przyczepność oraz efektywne hamowanie i przyspieszanie w trudnych warunkach zimowych. Taka jest właśnie opona HTW 2 Scandinavia w nowym rozmiarze 445/45 R19.5. Uzupełnia ona gamę nowoczesnych opon zimowych firmy Continental - jedną z najszerszych na rynku pojazdów użytkowych” – powiedział Marcin Cywiński z Continental Opony Polska.

 

Opona HTW 2 Scandinavia w nowym rozmiarze jest dostępna w Polsce od 11 listopada 2014 r. 

Kontakt
Marcin Cywiński

Marketing Manager CVT

Dział Opon Ciężarowych

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Al. Krakowska 2a

02-284 Warszawa