Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Firma Continental Opony Polska dołączyła do TLP

03/12/2019

W październiku 2019 roku firma Continental Opony Polska Sp. z o.o. została członkiem organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska.

Związek TLP ma na celu chronić, promować i reprezentować transport, spedycję i logistykę, w tym również ekonomiczne i prawne interesy swoich członków w kraju oraz na arenie międzynarodowej. Organizacja w sposób szczególny skupia swoją aktywność na instytucjach i organach Unii Europejskie, w których zapada większość decyzji mających wpływ na kształt sektora przewozów międzynarodowych w Europie.

"Niezmiernie się cieszymy z członkostwa Continental Opony Polska w organizacji pracodawców Transport i Logistyka Polska. Continental jest jednym z największych na świecie producentów opon do samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów. Jako nowy członek związku, nasza spółka przyczyni się do stworzenia pozytywnego wizerunku polskiego transportu drogowego oraz będzie reprezentować i chronić interesy firm branży TSL" – powiedział Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu opon użytkowych w Continental Opony Polska. – "Dział Opon do Samochodów Użytkowych Continental nieustannie rozwija się, zmieniając się z producenta opon w dostawcę nowoczesnych rozwiązań takich jak ContiConnect™ czy sieć serwisowa Conti360°, które pomagają naszym klientom usprawnić funkcjonowanie ich firm. W ramach współpracy z innymi członkami organizacji TLP będziemy dzielić się doświadczeniem oraz wiedzą, aby wspólnie zmienić na lepsze warunki pracy polskich firm przewozowych w UE".

Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu opon użytkowych w Continental Opony Polska

Stanisław Rosół, dyrektor handlowy działu opon użytkowych w Continental Opony Polska

Organizacja TLP powstała 1 sierpnia 2014 r. w Uniejowie. Wśród założycieli było 14 firm transportowo-logistycznych, będących uznanymi przedsiębiorcami na rynku pracy. Każda z nich zatrudnia kilkuset pracowników i jest liczącym się graczem na rynku TSL (transport, spedycja i logistyka). Dziś do TLP należy blisko 70 wiodących firm, zatrudniających łącznie ok. 40 tysięcy pracowników.


Więcej o TLP: https://tlp.org.pl/


Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa