Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Dział Opon Continental z nowym kierownictwem

03/07/2018

Z początkiem lipca w dziale opon Continental nastąpiły zmiany personalne na szczeblu kierowniczym. Nowym szefem działu opon do samochodów użytkowych został Christian Koetz. Jego miejsce, jako dyrektora działu opon do samochodów osobowych i lekkich pojazdów ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zajął Philipp von Hirschheydt, wcześniej odpowiedzialnym za regiony Azji i Pacyfiku (APAC). Tym rynkiem w wyniku reorganizacji działu zarządza teraz Ferdinand Hoyos.

Christian Koetz zastąpił dr. Andreasa Essera, który objął kierownictwo nad rynkiem opon ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku. Zmiany nie dotyczą kadry zarządzającej najwyższego szczebla – za pracę działu opon Continental z ramienia zarządu Continental AG nadal odpowiada Nikolai Setzer, członek zarządu oraz szef działu opon Continental, który tak wyjaśnił powody reorganizacji zespołu:

„Celem wprowadzonych zmian personalnych jest jak najlepsze wykorzystanie rozległej specjalistycznej wiedzy oraz międzynarodowego doświadczenia, jakie powołani dyrektorzy zdobyli przez lata swojej pracy zawodowej. Dzięki temu nasz globalny zespół zyskał nowe siły, aby zaspokajać potrzeby klientów jeszcze lepiej, dokładniej i szybciej. Jest to istotny element długoterminowej strategii rozwoju firmy „Wizja 2025””. 

Christian Koetz

Christian Koetz

Christian Koetz kierował pionem opon osobowych i dostawczych w regionie EMEA od czerwca 2011 r. Ponadto od 2015 do 2017 roku pełnił funkcję prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA). W latach 2006–2011 Koetz był pierwszym wiceprezesem centralnego Działu Badań i Rozwoju firmy Continental w Hanowerze w Niemczech. Wcześniej pełnił szereg funkcji w działach oryginalnego wyposażenia samochodów osobowych i dostawczych w Ameryce Północnej i Hanowerze.

Philipp von Hirschheydt od kwietnia 2015 r. sprawował funkcję dyrektora działu opon osobowych i dostawczych w regionie APAC. W latach 2012-2015 pełnił funkcję dyrektora generalnego w Continental Tire Andina w Ekwadorze. Wcześniej zbierał doświadczenie w ramach pionu układów napędowych w niemieckim Dortmundzie, nadzorował również dział fuzji i przejęć firmy Continental w Hanowerze.

Ferdinand Hoyos przez trzy lata (do końca czerwca br.) był dyrektorem generalnym na kraje andyjskie: Wenezuelę, Kolumbię, Peru, Boliwię, Chile i Ekwador. Uprzednio pełnił funkcję dyrektora działu fuzji i przejęć oraz działu ds. zarządzania nieruchomościami firmy w Hanowerze. Wcześniej pracował jako konsultant w zakresie strategii i finansów korporacyjnych.


Nikolai Setzer

Nikolai Setzer


Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa