Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

ContiPressureCheck™ współpracuje z oprogramowaniem telematycznym firmy Ruptela

15/03/2017

ContiPressureCheck™ - system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach – został zintegrowany z oprogramowaniem telematycznym oferowanym przez  litewską firmę Ruptela.

 

Ruptela, międzynarodowy dostawca rozwiązań umożliwiających optymalizację procesów i kosztów obsługi flot transportowych, zintegrował swoje narzędzia z systemem kontroli ciśnienia i temperatury ogumienia ContiPressureCheck™ od Continental. W ramach tej współpracy, firmy transportowe otrzymają kompleksowe rozwiązanie do monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów opon podłączonych do urządzenia Ruptela.

Naszą misją jest dostarczanie zintegrowanych rozwiązań dla transportu, dlatego zdecydowaliśmy się na ContiPressureCheck™. Dzięki Continental, floty w 127 krajach będą mogły w czasie rzeczywistym kontrolować tak istotne parametry jak ciśnienie i temperatura w oponach swoich pojazdów. To bardzo ważne poszerzenie zakresu oferowanych przez nas rozwiązań – w ten sposób dostarczymy naszym klientom wydajne rozwiązanie, które nie tylko zoptymalizuje zużycie paliwa i żywotność opon, ale także zmniejszy koszty eksploatacji floty  – powiedział Andrius Rupšys, założyciel i prezes Ruptela.

 

Integracja systemu ContiPressureCheck z niezależną firmą telematyczną jak Ruptela jest dla nas wyraźnym sygnałem, że produkt jest pozytywnie oceniany na rynku. Zawarcie umowy potwierdza, że jest to odpowiednie rozwiązanie dla firm transportowych, które chcą kontrolować jakość i stan ogumienia w swoich flotach – powiedział Marcin Cywiński, marketing manager w dziale opon użytkowych, Continental Opony Polska.

 

Dzięki integracji obu systemów kontrola ciśnienia w oponach stanie się bardziej czytelna i przejrzysta. Dane z opon zebrane przez ContiPressureCheck™ w czasie rzeczywistym, dzięki połączeniu sieciowemu z systemem Ruptela będą dostępne z poziomu komputera dyspozytora w bazie oraz z poziomu kierowcy, który odczyta je na wyświetlaczu deski rozdzielczej pojazdu. W przypadku wykrycia nieprawidłowych wartości, zarówno menedżerowie, jak i kierowcy będą mogli szybko zareagować, co pozwoli uniknąć czasochłonnych i kosztownych napraw. Ponadto właściciele przedsiębiorstw transportowych poprzez ograniczenie liczby awarii i kolizji, będą mieli wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach.

 

Ruptela to litewska firma, która opracowuje systemy telematyczne oparte na lokalizacji GPS monitorujące i sterujące oprogramowaniem TrustTrack w czasie rzeczywistym. Firma została założona w 2007 w Wilnie i obecnie współpracuje z partnerami z 127 państw.

 

ContiPressureCheck™ to kompleksowy system bezpośredniego pomiaru ciśnienia i temperatury montowany wewnątrz opony. Dokładny monitoring ciśnienia zapobiega przedwczesnemu zużyciu opon i zmniejsza ryzyko awarii, np. pozwala uniknąć wystrzału opony. Jest to rozwiązanie pozwalające na wygenerowanie realnych oszczędności, a także oszczędzenie czasu na nieplanowane wymiany. System znacząco poprawia również komfort i bezpieczeństwo jazdy. 

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa