Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Continental z nowym pojazdem pokazowym

10/09/2014

Continental z nowym pojazdem pokazowym

Continental, międzynarodowy producent ogumienia i dostawca dla branży motoryzacyjnej, przedstawił nowy pojazd demonstracyjny, służący do prezentacji opon do pojazdów użytkowych oraz przeprowadzania szkoleń produktowych.

 

Van pokazowy firmy Continental Opony Polska został zaprojektowany w sposób przemyślany, sby służyć do kompleksowej prezentacji bogatego portfolio Continental oraz organizowania szkoleń.

 

„Pojazd pokazowy będzie umożliwiał obecnym i potencjalnym klientom w Polsce oraz krajach nadbałtyckich, poznanie oferty przygotowanej przez dział opon użytkowych Continental. Dzięki temu, na szeroką skalę, nasi odbiorcy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o naszych najnowszych produktach oraz przekonać się, jak proste i niezwykle pomocne rozwiązania oferujemy” – mówi Marcin Cywiński z Continental Opony Polska.

140910_Continental_z_nowym_pojazdem_pokazowym

Mobilna przestrzeń Continental

Na pokładzie samochodu demonstracyjnego wyeksponowano cztery duże opony ciężarowe, m.in. najnowsze generacje produktów Conti EcoPlus czy Conti Hybrid. Ponadto, nad każdą z opon umieszczony jest mały wyświetlacz LCD, na którym prezentowane są ogólne informacje na temat opony oraz jej specyfikacja techniczna. Do dyspozycji jest także 45-calowy telewizor z matrycą dotykową, na którego ekranie wyświetlane są interaktywne prezentacje oraz filmy i zdjęcia, prezentujące ofertę firmy Continental. Na ścianach pojazdu zamontowane zostały wymienne tablice informacyjne, których zawartość – w zależności od prezentacji lub szkolenia – może być dowolnie zmieniana. Dodatkowo, cała powierzchnia ekspozycyjna jest klimatyzowana. 

140910_Continental_z_nowym_pojazdem_pokazowym

ContiPressureCheck™ na pokładzie

W pojeździe pokazowym Continental zamontowano demonstrację systemu monitorowania ciśnienia i temperatury – ContiPressureCheck™. System ten umożliwia monitorowanie stanu opon w czasie rzeczywistym oraz natychmiastową reakcję, jeżeli wartość ciśnienia spadnie poniżej określonego poziomu lub nagły wzrost temperatury może doprowadzić do wzrostu ciśnienia, a co za tym idzie uszkodzenia opony i otaczających ją elementów składowych pojazdu. To bardzo istotne wskaźniki, ponieważ kontrola i utrzymywanie właściwego ciśnienia i temperatury w oponach ma znaczący wpływ na ograniczanie zużycia paliwa oraz pomaga firmom we właściwym zarządzaniu ogumieniem posiadanej floty.

140910_Continental_z_nowym_pojazdem_pokazowym

Wyposażenie od Continental

Samochód pokazowy umożliwia nie tylko ekspozycję najnowszych produktów oponiarskich, ale również prezentację kompetencji Continental, jako dostawcy podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego. W pojeździe znalazły się paski i przewody gumowe od ContiTech, systemy elektroniczne od Continental Automotive, oraz sprawdzone i wytrzymałe opony do pojazdów dostawczych ContiVancoContact 2 od Continental Tires. Zabudowę wykonała firma Elcamp z Karczewa.

Unikalny design nadwozia

Pojazdem bazowym, który posłużył do indywidualnej aranżacji przez Continental jest Mercedes-Benz Sprinter CDI 313 Furgon, o specyfikacji silnika spełniającej europejską normę ekologiczną emisji spalin EURO6.Continental zaprojektował również specjalną stylizację nadwozia pojazdu. Na masce oraz na boku czarno-pomarańczowego vana została umieszczona nazwa Continental. Z tyłu, na drzwiach prowadzących do powierzchni ekspozycyjnej, znajduje się logotyp firmy, tak zwany „quality stamp”. Zindywidualizowany charakter nadwozia podkreślają także tablice rejestracyjne „W1 Conti”.

 

To nie pierwszy van pokazowy w historii polskiego oddziału Continental. W 2009 roku producent miał w swojej flocie podobny pojazd, przy okazji premiery linii opon ciężarowych Continental GENERACJI 2, a wcześniej wykorzystywano pojazdy tej samej marki do promocji opon specjalistycznych.

 

W najbliższym czasie pojazd pokazowy Continental będzie można zobaczyć m.in. podczas wydarzenia Mercedes Road Show w takich lokalizacjach jak: Mercedes-Benz Sosnowiec(13.09), Sobiesław Zasada Automotive w Modlniczce k/Krakowa (14.09), Mirosław Wróbel Sp. z o.o. w Pietrzykowicach k. Opola (27.09), w ASO Mercedes-Benz Jan Kosmowski w Krakowie (28.09), Mercedes-Benz Warszawa Sp. z o.o. (04.10.), na targach Transexpo w Kielcach (08-10.10), oraz u klientów flotowych i w warsztatach oponiarskich w całej Polsce.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa