Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Continental wdrożył systemy ContiPressureCheck™ i ContiConnect™ w browarze Krombacher

20/10/2020
  • Continental od 2012 roku dostarcza opony do wózków widłowych używanych w browarze Krombacher
  • 10 dodatkowych dni produkcyjnych dzięki cyfryzacji ogumienia

Dla działu logistyki browaru Krombacher tydzień pracy rozpoczyna się w niedzielny wieczór. O 23:00 pierwsze ciężarówki opuszczają małą wioskę u podnóża gór Rothaargebirge. Mijając tablicę z nazwą „Dorf des Bieres” (niem. Wieś piwa), jadą dalej do hurtowni, supermarketów, restauracji i barów.


Najpopularniejszy niemiecki Pils swoją nazwę zawdzięcza miejscowości, z której pochodzi: Krombach. Na terenie browaru Krombacher 17 wózków widłowych ładuje produkty na ciężarówki – w szczycie sezonu do 390 000 skrzynek piwa dziennie! Z rozlewni wózki widłowe transportują palety, skrzynki i beczki przez wąskie korytarze magazynowe, aż do ramp załadunkowych dla ciężarówek.


​Od 2012 roku Krombacher polega na ogumieniu firmy Continental. Opony pneumatyczne mają decydującą przewagę nad pełnymi oponami gumowymi: pod ciągłym obciążeniem, jak w przypadku pracy w browarze Krombacher, gdzie towary są podnoszone, układane i rozwożone prawie przez całą dobę, pneumatyki nie nagrzewają się tak bardzo, jak ich odpowiedniki wykonane w 100% z gumy. Awarie spowodowane przegrzaniem opon są więc zredukowane praktycznie do zera. Jednak na terenie browaru wzrasta ryzyko „złapania gumy”, ze względu na liczne odłamki szkła i wynikające z nich zagrożenie nagłej utraty ciśnienia. Dlatego też do niedawna w browarze Krombacher przeprowadzano ręczne kontrole opon. Każdy wózek widłowy stał w miejscu przez 15 minut tygodniowo podczas kontroli – dla 17 wózków to łącznie 4 godziny i 15 minut tygodniowo, czyli prawie dziesięć dni produkcyjnych w ciągu całego roku!

Wózki widłowe w browarze Krombacher wykorzystują cyfrowe rozwiązania w zakresie monitoringu opon firmy Continental


Dzięki cyfrowym systemom monitorowania ciśnienia w oponach ContiPressureCheck™ i ContiConnect™ firma Krombacher znalazła rozwiązanie tego problemu. Systemy Continental monitorują nieustannie ciśnienie powietrza i temperaturę w ogumieniu, poprzez czujniki zintegrowane w oponach. Pozwala to na wykrywanie uszkodzeń w oponach i przestojów zanim nastąpią. Dzięki cyfrowemu rozwiązaniu wyeliminowano czasochłonne, ręczne kontrole, a wózki widłowe browaru Krombacher są stale gotowe do pracy.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa

Informacje prasowe