Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Continental iTyre – pełna kontrola nad ciśnieniem

19/01/2017

Continental, producent opon i wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, uzupełnił gamę inteligentnego ogumienia z czujnikami ContiPressureCheck o kolejne rozmiary. Continental iTyre dostępne są teraz w 32 rozmiarach, a ich oferta będzie nadal poszerzana.

 

Continental bazując na własnych, innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych, a także w odpowiedzi na oczekiwania branży transportowej, stale rozbudowuje swoją ofertę produktową. Wraz z początkiem 2017 roku, gama Continental iTyre z zainstalowanymi fabrycznie czujnikami ContiPressureCheck do pomiaru ciśnienia i temperatury, została uzupełniona o nowe rozmiary. Obecnie oferta składa się z 32 popularnych rozmiarów.

Kontrola opon na bieżąco

Continental iTyre oferowane są każdej flocie transportowej, a w szczególności tym, które mają już zainstalowany system ContiPressureCheck i chcą ograniczyć koszty obsługi i serwisu ogumienia dzięki wyeliminowaniu procesu wklejania czujników przy każdym montażu nowych opon.

 

Firmy nieposiadające systemu ContiPressureCheck również mogą zastosować Continental iTyre. Użycie elektronicznego miernika ciśnienia pozwala znacznie przyśpieszyć monitoring ogumienia oraz warsztatową obsługę pojazdu. Rezygnując z manualnego pomiaru ciśnienia na rzecz zbliżeniowego, flota może znacząco zredukować przestoje serwisowe swoich pojazdów w warsztacie.

 

Continental zastosował w iTyre nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na stały monitoring stanu technicznego opon. Zebrane ze wszystkich opon dane, dzięki czujnikom ContiPressureCheck umieszczonym wewnątrz opony, mogą być na bieżąco przesyłane do centralnej jednostki sterującej, a następnie przetwarzane i wysyłane dalej. Kierowca informacje odczytuje na wyświetlaczu deski rozdzielczej w kabinie samochodu, dzięki czemu kontroluje równocześnie stan całego ogumienia w ciągniku i naczepie, w czasie rzeczywistym. Ponadto system ContiPressureCheck jest kompatybilny z różnymi systemami telematycznymi, dzięki czemu dane z pomiarów ciśnienia i temperatury może przesyłać do urządzeń zewnętrznych. W ten sposób operator floty ma natychmiastowy dostęp do przejrzystych informacji i może sprawniej zarządzać ogumieniem.

 

Stała kontrola ciśnienia w oponach to dla flot gwarancja szybkiego wykrywania nieprawidłowości, unikania niebezpiecznych awarii i kosztownych przestojów na trasie.

 

Rozszerzenie gamy opon iTyre o kolejne popularne rozmiary i modele, to nie tylko odpowiedź na oczekiwania rynku, ale także element globalnej strategii rozwoju Continental przewidzianej na 2017-2025 rok obejmującej działania i inwestycje skierowane na poprawę bezpieczeństwa, efektywność i komunikację w ruchu drogowym.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa