Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

ContiConnect – nowy system zarządzania oponami od Continental

21/09/2016

Continental wprowadza kompleksowy system do zarządzania oponami – ContiConnect. Rozwiązanie ma na celu wsparcie flot pojazdów w zakresie optymalizacji kosztów funkcjonowania oraz usprawniania procesów związanych z ogumieniem.

 

Podczas 66. Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA w Hannowerze, Continental poinformował o uruchomieniu systemu informacji i zarządzania oponami dla flot transportowych „ContiConnect”. Nowy system umożliwia monitorowanie ciśnienia i temperatury opon w całej flocie pojazdów dzięki wykorzystaniu czujników ContiPressureCheck. Ponadto oferuje analizę danych oraz opracowywanie raportów (dostępnych online) wraz z rekomendacją rozwiązań i usług naprawczych, realizowanych np. we współpracy z partnerem serwisowym Conti360° Fleet Services.

„Kompleksowy system zarządzania oponami ContiConnect jest efektem wieloletnich doświadczeń naszych specjalistów, które teraz pozwolą flotom na bieżącą i dokładną analizę ogumienia. Zaawansowane technologicznie rozwiązanie jest nie tylko usprawnieniem przepływu danych, ale przede wszystkim istotnym krokiem w rozwijaniu wizji Continental w zakresie cyfrowych rozwiązań dla branży transportowej” – powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu Continental, podczas konferencji Continental na Targach IAA.

 

Continental w ramach ContiConnect oferuje wiele konfiguracji ustawień systemu, dzięki czemu jest w stanie objąć wszystkie opony wchodzące w skład floty. Może obsługiwać zarówno pojazdy, które są w trasie przez wiele dni z rzędu, jak i te, które wracają codziennie do bazy. System w połączeniu z modułową konstrukcją ContiPressureCheck pozwala na zbieranie danych za pomocą stacjonarnego odbiornika na terenie bazy lub przez odbiorniki transmisyjne w pojeździe w czasie rzeczywistym, w trakcie jazdy. W przypadku, gdy ciśnienie w oponie osiągnie poziom krytyczny, system natychmiast wysyła ostrzeżenie wraz z rozwiązaniem problemu, jak np. wymiana opony, którą zarządca floty może natychmiast zgłosić. Taki bieżący monitoring oraz natychmiastowe reagowanie w przypadku nieprawidłowości pozwala nie tylko uzyskiwać większe przebiegi czy generować oszczędności na paliwie, ale przede wszystkim w przypadku awarii ogranicza do minimum czas przestoju pojazdu.

 

Czujniki przesyłające dane do ContiConnect są kompatybilne z wieloma systemami zarządzania flotą dostępnymi na rynku, w tym z oferowanymi zarówno jako wyposażenie oryginalne, jak i montowane później w już eksploatowanych pojazdach.

 

Więcej informacji na temat prezentacji Continental na Targach IAA jest dostępnych pod linkiem http://www.continental-corporation.com/www/iaa_com_en/.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa