Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Bieżnikowane opony naczepowe Continental dostępne od października

23/09/2014

Bieżnikowane opony naczepowe Continental dostępne od października

Continental wprowadza na rynek nową generację opon Conti EcoPlus przeznaczoną do eksploatacji na długich dystansach oraz dystrybucji regionalnej. Opony te bazują na karkasie, nadającym się do bieżnikowania i pogłębiania oraz ze wzmocnioną drutówką stalowego kordu. Pierwsze bieżnikowane na gorąco opony 3. generacji właśnie opuszczają zakład ContiLifeCycle w Hanowerze. 

Opona naczepowa ContiRe EcoPlus HT3

ContiRe EcoPlus HT3 to bieżnikowana wersja nowej opony naczepowej Conti EcoPlus HT3. Mieszanki polimerowo-gumowe do bieżnika i ścian bocznych, stabilne, zamknięte opasanie barku oraz udoskonalony wzór bieżnika „Plus Volume", znacząco obniżają opory toczenia. Zmodyfikowana mieszanka bieżnika o podwyższonej przyczepności przenosi na drogę siły boczne, działające na naczepę w zakrętach oraz znaczną część momentu hamowania. Ponadto, trójkątne opasania w kształcie piramidy, zintegrowane z podstawą rowka bieżnika, stabilizują oponę naczepy zapobiegając jej poprzecznemu uginaniu się. Nowe ogumienie ContiRe EcoPlus HT3 wyposażono w chronioną patentem wewnętrzną warstwę butylową AirKeep®, która zapobiega powolnemu spadkowi ciśnienia. Na wszystkie bieżnikowane opony ContiRe producent udziela także takiej samej gwarancji, jak na opony nowe.

Zakład ContiLifeCycle

Bardzo ważne dla koncepcji bieżnikowania opon jest podejście innowacyjnego zakładu ContiLifeCycle, w którym Continental harmonizuje produkcję bieżnikowanych opon do samochodów ciężarowych i autobusów z produkcją nowych opon. Ważnym elementem zakładu ContiLifeCycle jest także własny system recyklingu gumy firmy Continental. Proszek, który powstaje podczas szorstkowania przechodzi szereg innowacyjnych etapów obróbki w celu odwrócenia procesu wulkanizacji. Guma odzyskana w ten sposób jest tak wysokiej jakości, że może zostać wykorzystana do produkcji nowych opon. Dzięki temu procesowi recyklingu można zredukować ilość odpadów o ponad 80% przy znaczącym ograniczeniu emisji CO2.

Efektywność użytkowania opon bieżnikowanych

Christian Sass, dyrektor działu bieżnikowania opon ciężarowych w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), wyjaśnia, na czym polega efektywność użytkowania opon bieżnikowanych: „Bieżnikowanie wysokiej jakości pomaga operatorom flot i przewoźnikom ograniczyć wydatki na opony nawet o 25%. Niższe zużycie cennych surowców, np. kauczuku naturalnego oraz ograniczenie o nawet 70% ilości energii w stosunku do produkcji nowych opon, zmniejszają także negatywny wpływ flot transportowych na środowisko”.

Kontakt
Marcin Cywiński

Marketing Manager CVT

Dział Opon Ciężarowych

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

Al. Krakowska 2a

02-284 Warszawa