Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

stage_image

Dla mediów

Audyt i dobór opon dla flot pojazdów ciężarowych

10/06/2015

Doświadczenie firm transportowych pokazuje, że odpowiednio dobrane opony znacząco obniżają koszty funkcjonowania flot. Dlatego umiejętność doboru właściwego ogumienia jest tak istotna, że coraz więcej menedżerów przedsiębiorstw transportowych korzysta z pomocy specjalistów w tym zakresie.

 

Proces doboru opon do pojazdu ciężarowego jest bardzo złożony. Ogumienie dobierane jest na podstawie wielu kryteriów, m.in. typu transportu, rodzaju pojazdu, pokonywanych dystansów, rodzaju nawierzchni, czy rozmiaru opon. Należy także uwzględnić warunki atmosferyczne, w których będą użytkowane opony. Złożoność kryteriów wyboru sprawia, że coraz częściej operatorzy flot powierzają właściwy dobór i profesjonalny montaż wyspecjalizowanym doradcom zewnętrznym. Przykładem jest usługa ContiFitmentService oferowana w ramach programu Conti3600 Fleet Services, który został stworzony w celu kompleksowego wsparcia flot w zarządzaniu ogumieniem.

 

ContiFitmentService oferuje wsparcie menedżerów flot w momencie zakupu oraz profesjonalny montaż opon w dowolnym serwisie opatrzonym logo Conti 360°. Eksperci Conti 360° analizują i proponują rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb oraz specyfiki pracy firmy przewozowej.  

Audyt i dobór opon dla flot pojazdów ciężarowych

Audyt floty

Kluczem do właściwego doboru opon jest przeprowadzenie wnikliwego audytu floty, którego celem jest wskazanie optymalnych rozwiązań dla każdego z pojazdów indywidualnie. Audyt ogumienia jest przeprowadzany za pomocą urządzenia pomiarowego Fleet Check Tool. Pozyskane podczas pomiaru informacje dotyczące przebiegu pojazdu, głębokości bieżnika oraz rozmiaru i ciśnienia w oponach są wysyłane za pośrednictwem technologii Bluetooth do systemu, który automatycznie generuje raporty zarówno jednostkowe, jak i o całym zestawie opon pojazdu. 

Audyt i dobór opon dla flot pojazdów ciężarowych

Dobór ogumienia

Na podstawie danych pozyskanych podczas audytu ustalane są harmonogramy wymian i rotacji opon, które są podstawą do terminowej wymiany ogumienia w każdym z pojazdów floty. Montaż i demontaż opon może być dokonywany w dowolnym serwisie Conti3600 lub poprzez serwis mobilny w miejscu, gdzie aktualnie znajdują się pojazdy. Wszystkie harmonogramy i dane dotyczące wymian ogumienia dostępne są na specjalnej platformie Web Cesar, z której mogą korzystać obsługiwane w programie floty, a także warsztaty z sieci Conti3600 Fleet Services.

 

Co ważne, flota nie ponosi żadnych opłat abonamentowych związanych z usługą ContiFitmentService. Floty płacą jedynie za zakup opon oraz obsługę serwisową. Zaletą rozwiązania jest integralność płatności – floty otrzymują jedną fakturę zbiorczą za wszystkie czynności dokonane w ramach każdej wybranej usługi Conti3600 Fleet Services. Płatności można szybko i prosto dokonywać przy użyciu platformy Web Cesar.

 

„Cenimy sobie wysoki poziom świadczonych usług przez Continental w ramach ContiFitmentService - zarówno dobór właściwego ogumienia, jak i sprawną oraz kompetentną współpracę z logistyką. To oszczędza czas i pozwala nam skupić się na najważniejszych celach prowadzonego biznesu” – powiedział Benedykt Jękot z firmy EPO Trans.

 

Obecnie, usługa ContiFitmentService dostępna w ramach programu Conti360° Fleet Services dostępna jest w 15 krajach Europy - w Austrii, Belgii, Czechach, Danii, we Francji, w Niemczech, we Włoszech, w Polsce, na Słowacji, w Hiszpanii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Turcji, Irlandii i na Węgrzech. W Polsce specjalistyczna obsługa serwisową Conti3600 Fleet Services obejmuje już ponad 200 flot. 

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa