Opony do pojazdów ciężarowych i autobusów

VECTO

Zmiana nadchodzi. My jesteśmy gotowi, a Ty?

Szybkie wyjaśnienie

Szybkie wyjaśnienie przepisów CO₂ i VECTO.

Start

Transkrypcja

Jeśli chodzi o efektywny transport, to ciężarówki stanowią podstawę naszej gospodarki.

Ale: Transport drogowy rośnie, emisja zanieczyszczeń także wzrasta.

Samochody ciężarowe i autobusy odpowiadają za mniej więcej jedną czwartą wszystkich emisji z transportu drogowego CO₂, zatem niezbędne jest zmniejszenie zużycia paliwa - a tym samym ograniczenie emisji. Po to, abyś pozostał konkurencyjny!  Po to, aby planeta była  zdrowa.

Dlatego UE wprowadziła nowe przepisy dla producentów samochodów ciężarowych. Oznaczać to będzie zmniejszenie średniej emisji  CO₂  w nowych pojazdach ciężarowych o 15% do 2025 r. i o 30% do 2030 r. Jeśli producenci nie zastosują się do tych przepisów, będą ponosić kary pieniężne za każdy pojazd. I choć obecne przepisy skierowane są przede wszystkim do producentów samochodów ciężarowych, to już niedługo spodziewane są kolejne regulacje, które będą miały wpływ na operatorów flot pojazdów.

Dzięki VECTO  producenci pojazdów mogą przeprowadzić symulację emisji zanieczyszczeń CO₂ i zużycia paliwa w poszczególnych konfiguracjach samochodów ciężarowych. Jako dane wejściowe narzędzie wykorzystuje szereg wystandaryzowanych parametrów takich jak: symulowane zachowanie podczas jazdy, osiągi silnika, opór aerodynamiczny i opór toczenia opon.

Zapewni to większą przejrzystość w zakresie emisji spalin i zużycia paliwa w różnych konfiguracjach pojazdów i pozytywnie wpłynie na efektywność paliwową całej floty.

Jeśli chodzi o opony, opory toczenia są jednym z głównych czynników wpływających na koszty paliwa - mogą one stanowić nawet 30% całkowitych wydatków floty. I chociaż efektywność paliwowa opon jest ważna przy zakupie nowych opon do samochodów ciężarowych, istnieją inne, równie ważne czynniki związane z oponami, które w dużym stopniu zależą od profilu działalności Twojej floty.

Właściwe opony dla Twojej firmy? Pomożemy Ci dokonać wyboru.


Pobierz infografikę

Wstecz