Opony specjalnego przeznaczenia

stage_image_digital-solution

System Cyfrowego

Całkowite koszty posiadania

Żądaj więcej od swoich opon

wholelifecost_main_en-data

Poznaj całkowite koszty posiadania (Total Cost of Ownership, TCO)


Dzisiejsza sytuacja ekonomiczna zmusza operatorów flot wózków widłowych do myślenia o tym, jak zaoszczędzić na rachunkach za wymianę opon. Program całkowitego kosztu posiadania (TCO) firmy Continental jest doskonałą odpowiedzią na te wyzwania. Koncentruje się na obniżaniu kosztów operacyjnych i maksymalizacji zwrotu z inwestycji.


Czy wiesz, ile każdego roku naprawdę kosztują Twoją firmę opony?


Patrząc na ogólne koszty, odpowiedź na to pytanie może nie być łatwa, ponieważ nie mówimy tylko o samej cenie opon. Trzeba też wziąć pod uwagę codzienne koszty eksploatacji, wpływ opon na zużycie paliwa, przestoje pojazdu, przedwczesny demontaż, utylizację, koszty serwisu - wszystko to sumuje się.

wholelifecost-flow-pl-data-data (1)

Czego oczekujesz od opony?

Długiej żywotności, równomiernego zużycia, bezpieczeństwa i tego, co najważniejsze: dobrego stosunku jakości do ceny, tak?

Dlatego opony nigdy nie należy wybierać wyłącznie na podstawie ceny zakupu. Istnieją realne powody, dla których opony premium mają wyższą cenę niż inne i dlatego ważne jest, aby skupić się na całkowitym koszcie posiadania, po to, by zmniejszyć całkowity rachunek operacyjny.


Jakie są zalety opony Continental Premium?

Osiągi opony są kluczem do jej sukcesu. Ty musisz być w stanie polegać na oponach, stale. Zespół badawczo-rozwojowy Continental wydaje miliony na badania i rozwój technologii opon, które oferujemy naszym klientom. Upewniamy się, że mają one stale najwyższą jakość i standard wydajności. Bo nie ma nic gorszego niż baza pełna stojących ciężarówek. Przebicia, awarie opon i konieczność przedwczesnej wymiany są kosztowne i czasochłonne.

Opony premium i ich długa żywotność mogą rozwiązać te wszystkie problemy i przynieść oszczędności. Dzięki oponom Continental możesz mieć pewność, że uzyskasz najwyższą żywotność i zminimalizujesz przestoje. To znacznie zmniejszy twoje koszty. W zależności od zastosowania, opony Continental mogą zapewnić do trzech razy dłuższą żywotność niż tańsze alternatywy.

wholelifecost-consumption-pl-data-data

Jeszcze większe obniżenie kosztów operacyjnych


Wybór opon Continental może jeszcze bardziej obniżyć całkowity koszt posiadania, jeśli weźmiemy pod uwagę czynniki kosztowe niezwiązane z oponami, w tym: oszczędność paliwa, oszczędność na czasie przestojów oraz bezpieczeństwo i komfort kierowcy. Aby móc utrzymać zużycie paliwa na minimalnym poziomie, opony muszą mieć niski opór toczenia. Opór toczenia to siła, potrzebna do utrzymania koła w ruchu. Wpływ na niego mają głównie właściwości dynamiczne gumy, ale także konstrukcja, geometria, obciążenie i temperatura opon. Najważniejsze jest tłumienie gumy, niskie tłumienie oznacza mniejsze straty wewnętrzne, a tym samym mniejsze opory toczenia i mniejsze wytwarzanie ciepła, co pozwala uniknąć przegrzania opon.


Około 20% zużycia energii przez Twój samochód ciężarowy jest potrzebne tylko do pokonania oporu toczenia opon. Stosowanie opon o niskim oporze toczenia może zapewnić oszczędność paliwa nawet do 6%, a także pomóc zmniejszyć ślad węglowy.

CSEasy, najnowsza innowacja produktowa Continental, jest tego dobrym przykładem. Niezależny test* wykazał, że CSEasy może być nawet do 12,8% bardziej ekonomiczna niż jego konkurencyjne opony pełne, ze względu na niskie wskaźniki zużycia, do 40% większy przebieg i minimalizację czasu przestoju pojazdu, podczas wymiany opon, ponieważ prasa zaciskowa nie jest już wymagana.
* Niezależny test DEKRA
Korzyści z całkowitego kosztu posiadania

  • Zmniejszone koszty operacyjne
  • Zwiększona wydajność firmy i zminimalizowane przestoje
  • Świadomość wydajności opon w stosunku do wydatków
  • Kontrola budżetu