Opony specjalnego przeznaczenia

stage_image_digital-solution

Systemy cyfrowe

ContiConnect™

Digital Tire

ContiConnect™. Cyfrowy monitoring opon. Zawsze. Wszędzie.

ContiConnect™ to cyfrowa platforma firmy Continental do monitorowania opon dla flot komercyjnych, dostępna na wybranych rynkach na całym świecie. Dzięki cyfryzacji działań, związanych z monitorowaniem opon za pomocą ContiConnect™ zapewnisz dłuższy czas sprawności i niższe koszty utrzymania, a także zwiększysz oszczędności paliwa. Czujniki opon zamontowane na wewnętrznej ścianie przekazują dane o ciśnieniu i temperaturze w oponach do jednostki odbioru danych, a następnie pokazują wyniki w portalu internetowym. Dzięki ContiConnect ™ możesz otrzymywać spersonalizowane powiadomienia, tak byś mógł szybko reagować na problemy z ciśnieniem i unikać kosztownych awarii.

ContiConnect™ - wydajne rozwiązanie do zdalnego monitorowania opon.

ContiConnect ™ umożliwia zdalne monitorowanie ciśnienia i temperatury w oponach w czasie rzeczywistym oraz wysyła powiadomienia o pilnych alertach. W ten sposób zapobiega awariom, związanym z oponami i przynosi dodatkową wartość poprzez zwiększenie dyspozycyjności pojazdu.

  • Składa się z różnych komponentów, w tym czujników w oponach, jednostki odbioru danych, zaplecza, a także portalu internetowego i usług powiadamiania.
  • Monitoruje, analizuje i raportuje ciśnienie i temperaturę w oponach dla całej floty, na podstawie danych z czujników w oponach, zebranych przez jednostkę odbioru danych.
  • Wysyła ostrzeżenia, jeśli ciśnienie w oponach odbiega od zdefiniowanej wartości.
  • Powiadamia grupę określonych odbiorców e-mailem lub SMS-em i sugeruje środki zaradcze, jeśli to konieczne.
  • Pozwala menedżerowi floty działać proaktywnie zamiast reaktywnie naprawiać problemy.
  • Dłuższy czas sprawności całej floty, mniej działań związanych z utrzymaniem i ogólny sukces w zakresie mobilności i wydajności.
conticonnect-components-tire-sensor-image

Czujnik opony jest montowany na wewnętrznej ścianie opony w celu gromadzenia danych. Czujnik można zamontować w oponie lub jest on fabrycznie zamontowany w oponie.

conticonnect-components-yard-reader-station-image

Jednostka odbioru danych to komponent łączności ContiConnect, który odbiera dane z czujników opon z określonego obszaru i przesyła je przez połączenie komórkowe do zaplecza. Jednostka odbioru danych jest instalowana w punktach częstego kontaktu z flotą, takich jak myjnia, stacja benzynowa lub inne punkty kontrolne na obszarze pracy. Odczytuje dane z czujników opon i wysyła je do zaplecza, gdzie są analizowane i interpretowane.

conticonnect-components-handheld-tool-image

Do inicjalizacji ContiConnect potrzebne jest ręczne narzędzie. Ten komponent służy do przypisania każdego czujnika do odpowiedniego położenia koła pojazdu. Łączy się bezprzewodowo z czujnikami opon.

conticonnect-components-web-portal-image

Portal internetowy ContiConnect to interfejs, w którym możesz proaktywnie monitorować stan opon we wszystkich swoich pojazdach. Portal internetowy to aplikacja oparta na przeglądarce, do której można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia.