Opony specjalnego przeznaczenia

stage_image

Dla mediów

Opona TractorMaster w nowym rozmiarze

26/05/2017

Gama TractorMaster to opony radialne wyróżniające się ponadprzeciętną trakcją, niskim poziomem hałasu oraz dużymi przebiegami. Nowość w rozmiarze 280/75 R 22.5 to opona przeznaczona do maszyn obsługujących ładunki wielkogabarytowe w morskich portach handlowych.

 

Pojazdy i maszyny uczestniczące w rozładunku i załadunku towarów w portach muszą być przygotowane na ekstremalne obciążenia. Aby zapewnić bezpieczeństwo i sprawną pracę portowych pojazdów, Continental poszerzył ofertę opon przemysłowych o oponę TractorMaster w rozmiarze 280/75 R 22.5.

 

Projektując nową oponę ściśle współpracowaliśmy z klientami świadczącymi usługi z zakresu przeładunku towarów w portach morskich, które są jednym z najważniejszych punktów w międzynarodowym łańcuchu dostaw. Ich doświadczenie i wiedza pomogły nam opracować nowy rozmiar opony gamy TractorMaster, idealny do ciągników terminalowych i RORO używanych w dużych portach nadmorskich – powiedział Julian Alexander, kierownik ds. produktu w dziale opon przemysłowych Continental

Solidna konstrukcja, długi okres eksploatacji

Ciągniki terminalowe transportują ciężki ładunek trasami pomiędzy statkami i kontenerami. Powoduje to, że często muszą gwałtownie hamować, zmieniać kierunek jazdy i przyspieszać, co może doprowadzić do szybkiego zużycia opony. Dlatego opony przeznaczone do tego typu maszyn muszą być wyjątkowo wytrzymałe, a także odporne na przebicia w przypadku uszkodzeń. Gama radialnych opon TractorMaster przeznaczona jest właśnie do takich trudnych zadań. Opony cechuje wyjątkowo głęboki bieżnik, który gwarantuje nie tylko wytrzymałość opony, ale także lepszą stabilność. Zmieniona geometria rowków uniemożliwia chwytanie kamieni, a mocna konstrukcja zapewnia większą nośność, dzięki czemu pojazd z łatwością przeniesie ciężkie ładunki. Ponadto poprzeczne żebrowanie umożliwi oponie pracę nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych zapewniając jednocześnie ponadprzeciętną trakcję.

 

Specjalistyczna opona TractorMaster może być także użytkowana w maszynach podnoszących i przenoszących kontenery w magazynach oraz naczepach, centrach dystrybucyjnych i na lotniskach.

 

Opony serii TractorMaster produkowane są w fabryce opon przemysłowych Continental w Petling Jaya w Malezji.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa