Opony specjalnego przeznaczenia

stage_image

Dla mediów

Continental przedstawia nową inteligentną oponę rolniczą na targach Agritechnica 2019

12/11/2019
  • Continental prezentuje nową oponę TractorMaster VF Hybrid z inteligentnymi czujnikami do cyfrowego monitoringu opony
  • Rozwiązania ContiConnect™ i ContiPressureCheck™ oferują rolnikom możliwość automatycznej oceny stanu opony

Podczas tegorocznych targów Agritechnica Continental prezentuje nową oponę hybrydową z czujnikami ciśnienia, pomagającymi menedżerowi floty zminimalizować zagęszczenie gleby w polu oraz zmniejszyć zużycie opony na drodze. Oprócz tego firma przedstawia nowoczesne narzędzia dla przemysłu rolnego: technologie ContiPressureCheck™ (dla jednego pojazdu)
i ContiConnect™ (dla całej floty). Continental rozwija i oferuje innowacyjne rozwiązania dla opon rolniczych, które uwzględniają zróżnicowane warunki pracy rolników oraz odpowiadają zasadom bezpieczeństwa zgodnie z Wizją Zero.

Continental TractorMaster VF Hybrid: Stałe osiągi na drodze i w polu

Opona hybrydowa Continental TractorMaster VF Hybrid została zaprojektowana w taki sposób, aby dać menedżerom floty możliwość efektywnego dostosowania ciśnienia w oponach do wykonywanego zadania. Opona o bardzo wysokim współczynniku zginania (VF) jest zaprojektowana w procesie modelowania komputerowego w jednostce badawczo-rozwojowej w zakładzie produkcyjnym Continental w Lousado w Portugalii. TractorMaster VF Hybrid ma nowy unikalny wzór bieżnika hybrydowego, który zapewnienia zarówno przyczepność w polu, jak i większy komfort podczas jazdy na drodze.Continental przedstawia nową inteligentną, hybrydową oponę rolniczą na targach Agritechnica 2019

Continental przedstawia inteligentną oponę z technologią VF i czujnikami, które stale monitorują w niej ciśnienie i temperaturę

Konstrukcja karkasu opony Continental TractorMaster VF Hybrid jest bardziej wytrzymała niż w standardowych oponach rolniczych, dzięki czemu nowy model osiąga dobre wyniki zarówno przy pracach polowych z niższym ciśnieniem jak i podczas jazdy z wyższą prędkością na drodze. Kontrola ciśnienia odgrywa ważną rolę, ponieważ niedopompowane opony zwiększają zużycie paliwa podczas jazdy na twardszym podłożu, a jednocześnie zbyt wysokie ciśnienie w oponach na bardziej miękkim gruncie (np. w polu) powoduje zagęszczanie gleby. Aby zapewnić optymalne osiągi w każdych warunkach, opona ze zintegrowanymi czujnikami ciśnienia może być szybko napompowana do potrzeb jazdy po drodze lub dopasowana do pracy w polu. W przypadku montażu czujników do pojazdów wyposażonych w sprężarki powietrza, ciśnienie w oponie może być regulowane przez operatora bez konieczności opuszczania kabiny.

Połączenie technologii opon i elektroniki samochodowej w celu zwiększenia wydajności i bezpieczeństwa

Continental opracował całkowicie zintegrowany system monitorowania ciśnienia w oponach, składający się z różnych komponentów: czujników, stacji ContiConnect™ Yard Reader, portalu internetowego oraz usługi wysyłki powiadomień.

Korzystanie ze stacji ContiConnect™ Yard Reader i portalu internetowego ContiConnect™ ułatwia zarządzanie użytkowanymi maszynami. System ContiPressureCheck™ zbiera dane z pojedynczych pojazdów, dostarczając informacje o stanie opon w czasie rzeczywistym. Stacja ContiConnect™ Yard Reader w sposób bezprzewodowy odczytuje dane z czujników, gdy pojazd przejeżdża w pobliżu odbiornika i przesyła je za pomocą sieci komórkowej do serwerów ContiConnect™, gdzie te informacje są przetwarzane i analizowane. Stacja Yard Reader może być instalowana na miejscach postoju maszyn. Dzięki tej technologii zmniejsza się liczba wypadków, a właściciel może obniżyć koszty eksploatacji oraz przedłużyć cykl życia opon i pojazdów. Oba systemy są łatwe w instalacji i obsłudze oraz gwarantują wysoką dokładność zbieranych danych, ponieważ czujniki zamontowane wewnątrz opony eliminują błędy pomiarowe.

Continental przedstawia nową inteligentną, hybrydową oponę rolniczą na targach Agritechnica 2019

Cyfrowe rozwiązania ContiConnect™ i ContiPressureCheck™ usprawniają pracę rolników dzięki dokładnemu i automatycznemu pomiarowi parametrów opon

Cyfrowe rozwiązania usprawniające prace rolników

Regularna kontrola ciśnienia i temperatury w oponach ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa, wydajności oraz oszczędności czasu i pieniędzy w codziennej pracy w rolnictwie. Rolnicy zazwyczaj pokonują 30-kilometrowe i dłuższe dystanse podczas zbioru zbóż lub przy transporcie towarów. Przy jeździe na dłuższe odległości po drogach utwardzonych opony często się przegrzewają, co wpływa na skuteczność kierowania pojazdem i może doprowadzić do uszkodzeń, przedwczesnego zużycia a nawet do awarii opon. Dzięki rozwiązaniom ContiConnect™ i ContiPressureCheck™ można zapobiec takim sytuacjom. Oba systemy zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność dla rolników i operatorów poprzez ciągłe monitorowanie ciśnienia i temperatury w oponach. Dane z czujników są wyświetlane na przenośnym ekranie w kabinie kierowcy, dzięki czemu rolnik otrzyma ostrzeżenie, zanim opony znajdą się w stanie krytycznym.

Zmniejszenie zagęszczania gleby dzięki dokładnemu i automatycznemu pomiarowi warunków pracy opony

Kolejnym wyzwaniem w rolnictwie jest zagęszczanie gleby, poprzez jej ubijanie oponami, co może prowadzić do niekorzystnych warunków do wzrostu i rozwoju roślin oraz do zmniejszenia plonów. ContiConnect™ i ContiPressureCheck™ służą zmniejszeniu tego zjawiska, zapewniając niższe ciśnienie w oponach maszyn rolniczych dzięki dokładnemu, automatycznemu pomiarowi ich stanu. Dodatkowym atutem tej technologii jest portal internetowy ContiConnect™, który nie tylko zbiera historię pomiaru ciśnienia w oponach pojazdów, ale również pomaga przeanalizować uzyskane dane. Portal internetowy umożliwia zdalne monitorowanie osiągów i wydajności całego parku maszyn dla uzyskania najlepszych wyników.

Kontakt
Ewa Ostapczuk

PR Manager

Continental Opony Polska Sp. z o.o.

ul. Żwirki i Wigury 16c

02-092 Warszawa