Opony specjalnego przeznaczenia

Historia opon przemysłowych

Historia opon przemysłowych

Historia opon przemysłowych

Aby oferować naszym klientom najlepsze rozwiązania dla wszystkich potrzeb, stale rozwijamy naszą gamę produktów. W oponach przemysłowych działamy w trzech podkategoriach: opony pełne, przemysłowe pneumatyczne i OTR. Poznaj naszą historię w tych 3 obszarach. 

Continental - Solids History

Historia opon pełnych

100-letnia historia opon pełnych zaczyna się od wyprodukowania pierwszej opony Super Elastic i późniejszego przejęcia fabryki w Korbach w Niemczech. Wraz z wprowadzeniem opon Super Elastic (SE) do felg pneumatycznych, które Continental połączył pod nazwą ContiSuperElastic (CSE), skrótem znanym w całej branży, a wraz z nim narodził się synonim opon z pełnej gumy. Dalszy rozwój i nowe wynalazki, takie jak technologia Snap-in-Tire (SIT), ukształtowały do ​​naszą ścieżkę sukcesu dla opon pełnych.

Zobacz pełną historię
Continental - Industrial Pneumatics

Historia opon pneumatycznych

Historia opon pneumatycznych Continental do rowerów zaczyna się już w 1892 roku w głównym zakładzie w Hanowerze-Vahrenwald w Niemczech. Z drugiej strony opony pneumatyczne do użytku przemysłowego są po raz pierwszy produkowane w tym samym miejscu w latach 70. Od tego czasu zaprojektowano i wyprodukowano szeroką gamę linii produktów, aby spełnić wszystkie indywidualne potrzeby naszych klientów. Zwłaszcza wprowadzenie TSR (Tubeless Sealing Ring) w 2005 roku pomogło temu segmentowi stać się szeroko znanym i docenianym.

Sprawdź historię opon pneumatycznych
Continental - Agriculture History

Historia opon OTR

Wciąż stosunkowo krótka historia opon Continental OTR ma swoje korzenie w Malezji w 2003 r., kiedy to wspólnie użytkowano fabrykę w Pataling Jaya. Od tego czasu wprowadzanie stale nowych osiągnięć, takich jak technologia V.ply lub ContiPressureCheck, zapewniło, że opony Continental do przeładunku materiałów są zawsze w czołówce pod względem jakości i technologii.

Sprawdź historię opon OTR