Opony specjalnego przeznaczenia

Całkowite koszty eksploatacji

Wymagaj więcej od swoich opon

wholelifecost_main_en-data

Wprowadzenie do całkowitego kosztu eksploatacji (TCO)

W obecnych warunkach gospodarczych operatorzy flot wózków widłowych zastanawiają się jak ograniczyć koszty związane z eksploatacją opon. Jedyną w swoim rodzaju odpowiedzią na te wyzwania jest program TCO firmy Continental, którego głównym celem jest redukcja całkowitych kosztów eksploatacji pojazdu.

 

Czy wiesz ile naprawdę Twoja firma wydaje rocznie na opony?

Analiza ogólnych kosztów pokazuje, że to trudne pytanie, ponieważ nie mówimy wyłącznie o samej cenie zakupu opon w skali roku. Pod uwagę trzeba wziąć również codzienne koszty bieżące, wpływ opon na zużycie paliwa, czas przestoju pojazdu, przedwczesną wymianę opon, utylizację, a także koszty serwisowe.

wholelifecost_flow_en-data

Czego oczekujesz od opony?

Długiego okresu eksploatacji, równomiernego zużycia, bezpieczeństwa, a przede wszystkim dobrej relacji jakości do ceny, prawda?

To dlatego opona nigdy nie powinna być wybierana ani odrzucana tylko na podstawie ceny jej zakupu. Jest wiele innych  powodów, dla których opony klasy premium różnią się od swoich konkurentów. I dlatego też, aby ograniczyć łączne koszty eksploatacji , należy skupić się na TCO.

 

Jakie zalety ma opona wysokiej klasy firmy Continental?

Kluczem do sukcesu opony są jej parametry. Opony muszą być niezawodne przez cały okres eksploatacji. Aby upewnić się, że opony mają najwyższą jakość, dział R&D firmy Continental przeznacza duże środki na badania i rozwój opon., które.

Nie ma nic gorszego niż magazyn pełen unieruchomionych wózków. Przebicia, uszkodzenia opon i konieczność ich przedwczesnej wymiany pochłaniają dużo środków i czasu.

Opony Continental oferują najdłuższy okres eksploatacji i ograniczony czas przestoju. To znacznie redukuje koszt moto-godziny. W zależności od zastosowania, opony Continental mogą zapewnić nawet do trzech razy więcej godzin pracy niż opony konkurencji.

wholelifecost_consumption_en-data

Dodatkowe ograniczenie kosztów operacyjnych

 

Wybranie opon Continental może jeszcze bardziej zredukować TCO, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę czynniki kosztowe niezwiązane bezpośrednio z oponami, czyli spadek zużycia paliwa i czasu przestoju oraz bezpieczeństwo i komfort kierowców.

Aby możliwe było ograniczenie zużycia paliwa, opony muszą mieć niskie opory toczenia.

Jest to siła na którą wpływ wywierają głównie właściwości fizyko-chemiczne mieszanki gumowej, ale także konstrukcja, geometria, obciążenie i temperatura opony. Najważniejsze jest tłumienie drgań — niskie oznacza mniej strat wewnętrznych, a tym samym niższe opory toczenia oraz niższą emisję ciepła, co zapobiega przegrzewaniu się opon. Około 20% energii zużywanej przez wózek widłowy pochłania pokonanie oporów toczenia. Wykorzystanie opon o niskich oporach toczenia może zapewnić oszczędność do 6% paliwa, a także ograniczyć emisję dwutlenku węgla.

Dobrym tego przykładem jest najnowszy innowacyjny produkt firmy Continental — CSEasy. Niezależny test* wykazał, że opona CSEasy potrafi być nawet o 12,8% bardziej ekonomiczna niż konkurencyjne opony, dzięki 40% większym przebiegom oraz krótkiemu czasowi przestoju pojazdu podczas wymian opon (wyeliminowanie użycia prasy do montażu opon).

*Niezależny test DEKRA

 

Korzyści dla całkowitego kosztu eksploatacji

• redukcja kosztów operacyjnych
• większa żywotność i skrócony czas przestoju pojazdu
• kontrola budżetu