Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Firma Continental uhonorowana za zakłady ContiLifeCycle w Hanowerze

Image

W lutym 2014 roku czasopismo branżowe „Tire Technology International” zwróciło szczególną uwagę na recykling gumy ze zużytych opon w połączeniu z bieżnikowaniem opon ciężarowych w zakładzie ContiLifeCycle firmy Continental w Hanoverze.

Chwaląc zakład ContiLifeCycle, członek jury Joe Walter, adiunkt na uniwersytecie w Akron, stwierdził: „Wykorzystanie wycofanych z użytkowania produktów gumowych powinno doprowadzić do znacznej redukcji emisji dwutlenku węgla przez firmę Continental, pozwalając jednocześnie na wytwarzanie opon bieżnikowanych w sposób przyjazny środowisku. Ta łącząca recykling i bieżnikowanie inicjatywa wydaje się być korzystna zarówno dla konsumentów, jak i dla środowiska”.

„Cieszymy się, że nasz zakład ContiLifeCycle zyskał tytuł Innowacji roku w produkcji opon” - stwierdził Christian Sass, który kieruje segmentem bieżnikowania opon ciężarowych i autobusowych w firmie Continental. „Traktujemy to jako potwierdzenie, że nasze niespotykane na świecie połączenie recyklingu gumy i bieżnikowania opon ciężarowych stanowi rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Na przestrzeni 18 miesięcy nasz zespół urzeczywistnił wizję innowacyjnego bieżnikowania i recyklingu. Efektem jest jeszcze bardziej ekologiczne rozwiązanie, które osiągnęło nowy poziom pod względem wydajności i charakterystyki produktu”.

Międzynarodowe nagrody przemysłu oponiarskiego za innowacyjność i doskonałość są przyznawane za dalekowzroczne wysiłki w dziedzinie opracowania i produkcji opon. Krótka lista kandydatów jest sporządzana w oparciu o nominacje przyznawane przez czytelników i dziennikarzy Tire Technology International. Następnie jest ona przekazywana niezależnemu jury składającemu się z międzynarodowych ekspertów od opon, które ocenia nominowanych i wybiera zwycięzców. Nagrody są wręczane w lutym, podczas corocznej ceremonii organizowanej na targach Tire Technology Expo w Kolonii w Niemczech.