Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

European Sustainability Award dla zakładu ContiLifeCycle

W listopadzie 2013 roku firma Continental otrzymała nagrodę European Transport Sustainability Award dla swojego nowego zakładu ContiLifeCycle w dzielnicy Hanoweru — Stöcken, który łączy zaawansowane technologicznie bieżnikowanie z przyjaznym środowisku recyklingiem gumy. Wydawnictwo HUSS z Monachium co dwa lata przyznaje nagrodę European Transport Sustainability Award w uznaniu rozwoju i osiągnięć branży pojazdów użytkowych w odniesieniu do trwałych produktów.

 Składające się z siedmiu znanych ekspertów z dziedzin badań, technologii i transportu jury przyznało nowemu zakładowi ContiLifeCycle najwyższe oceny. Ocenione zostały trzy kategorie: 1. Ekonomia: Optymalizacja procesów i redukcja kosztów (30%), 2. Ekologia: Ocena cyklu życia produktu (40%); 3. Odpowiedzialność społeczna: Ochrona zasobów środowiskowych, ochrona środowiska, warunki w miejscu pracy (30%).

Image

W zakładzie ContiLifeCycle wykorzystywany jest innowacyjny i zaawansowany technicznie sprzęt do przetwarzania zużytych opon ciężarowych w procesie bieżnikowania na gorąco, który pozwala na znaczne ograniczenie ilości zużywanych surowców. Zapewnia ograniczenie zużycia energii o ok 50% oraz zużycia wody o ok 80% w porównaniu z produkcją nowych opon. Skrawki powstające przy bieżnikowaniu są przetwarzane w recyklat gumowy, który jest wykorzystywany do produkcji opon nowych i bieżnikowanych. W ten sposób można zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w procesie produkcyjnym o 7800 ton rocznie; ilość odpadów zostaje ograniczona o 80%. Opony bieżnikowane oferują takie same parametry eksploatacyjne i opory toczenia jak opony nowe.