Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Continental Firmą oponiarską roku

Image

W lutym 2014 roku firma Continental otrzymała nagrodę od czasopisma branżowego „Tire Technology International”. Międzynarodowe jury składające się z ekspertów przyznało firmie Continental tytuł Firmy Oponiarskiej roku.

Członek jury David Shaw, dyrektor ds. badań w Tire Industry Research, oświadczył: „Moim zdaniem firma Continental połączyła globalne podejście strategiczne ze wspaniałymi produktami i wizją bardziej zrównoważonej przyszłości. Nowy zakład w Sumter w Stanach Zjednoczonych jest wyrazem zobowiązania do zapewnienia globalnej przyszłości, zaś urządzenie Hurricane dowodzi chęci do ograniczania zużycia surowców, zwiększenia ich ponownego wykorzystywania oraz upowszechniania recyklingu. Tymczasem produkowane tam opony do samochodów osobowych i ciężarowych nadal zdobywają uznanie niezależnych testerów i flot”.

„Cieszymy się z przyznania nam tytułu Firmy Oponiarskiej roku 2014” - przyznał Nikolai Setzer, członek zarządu Continental odpowiedzialny za Dział Opon. „Nasz Dział Opon jest w tej chwili w połowie drogi do zrealizowania swojej Wizji 2025, więc był to idealny moment. To wspaniały dowód uznania dla naszego globalnego zespołu za udaną realizację długofalowego planu wzrostu, który obejmuje również rozszerzenie zaawansowanych możliwości testowych naszego ośrodka badawczego, a także inwestowanie w nowe produkty klasy premium oraz procesy i technologie na najwyższym poziomie".

Międzynarodowe nagrody przemysłu oponiarskiego za innowacyjność i doskonałość są przyznawane za dalekowzroczne wysiłki w dziedzinie opracowania i produkcji opon. Krótka lista kandydatów jest sporządzana w oparciu o nominacje przyznawane przez czytelników i dziennikarzy Tire Technology International. Następnie jest ona przekazywana niezależnemu jury składającemu się z międzynarodowych ekspertów od opon, które ocenia nominowanych i wybiera zwycięzców. Każdego roku nagrody są wręczane w lutym podczas ceremonii organizowanej na targach Tire Technology Expo w Kolonii w Niemczech.