Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Zakłady CLC w Hanowerze wyznaczają nowe standardy

Zakłady CLC w Hanowerze wyznaczają nowe standardy pod względem ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju

Nowy zakład CLC jest jedyną na świecie fabryką, która łączy pod jednym dachem recykling i bieżnikowanie opon, wyznaczając tym samym nowe standardy zrównoważonego rozwoju.

 

Przywrócenie do życia opony po raz drugi lub nawet trzeci to podstawowa idea, na której opiera się podejście ContiLifeCycle (CLC). To, co sprawdziło się na przestrzeni dziesięcioleci w przypadku szkła i metali, po uruchomieniu pierwszego na świecie w pełni zintegrowanego zakładu recyklingu i bieżnikowania w dzielnicy Hanoweru - Stöcken, jest dziś możliwe także w przypadku opon ciężarowych klasy premium.

 

 „Gdy w 2010 roku opracowywaliśmy strategię LifeCycle dla opon do pojazdów użytkowych, kierowaliśmy się kompleksową wizją”, wyjaśnia Christian Sass, odpowiedzialny za bieżnikowanie opon do samochodów ciężarowych i autobusów w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

 

„Już trzy lata później ta wizja stała się rzeczywistością” - Sass z entuzjazmem opowiada o supernowoczesnym, jasnym i otwartym zakładzie produkcyjnym, jedynym w swoim rodzaju na świecie, w którym przyjmowane są grupy gości – zakładzie ContiLifeCycle. W ciągu zaledwie 15 miesięcy w byłej fabryce opon ciężarowych w dzielnicy Hanoweru Stöcken zbudowano pierwszy w pełni zintegrowany zakład recyklingu i bieżnikowania.

 

Wyróżnia go to, że cykl produkcyjny wykorzystuje efekt synergii wynikający z procesów recyklingu i bieżnikowania, wyznaczając tym samym nowe standardy pod względem zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Dzięki własnemu, nowatorskiemu procesowi udało się nam odzyskać gumę ze zużytych opon w taki sposób, by surowiec powrócił bezpośrednio do cyklu produkcji opon nowych lub bieżnikowanych.

 

W przeszłości zużyte opony były przetwarzane w mniej zaawansowane technicznie produkty, np. maty podłogowe, lub po prostu były spalane. „Dzięki naszej specjalnej metodzie recyklingu można w efektywny sposób odzyskać cenny surowiec i wykorzystać go zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem".