Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Continental LifeCycle™- drugie życie opon

By świat stał się czystszy

Continental zawsze stara się być pionierem innowacji ekologicznych, wprowadzając przyjazne dla środowiska zmiany na każdym etapie swojej działalności - od wstępnego projektu opony aż po jej produkcję. Dział opon do pojazdów specjalistycznych firmy Continental oferuje ekologiczną oponę pod nazwą Continental LifeCycle™.

Image

Bieżnikowana, pełna opona LifeCycle wykorzystuje wyselekcjonowane karkasy, które przeszły drobiazgową, znormalizowaną kontrolę jakościową firmy Continental. Następnie z karkasu usuwa się stary bieżnik, który jest zastępowany mieszanką gumową nie różniącą się niczym od tej stosowanej w nowych oponach. Dzięki tej metodzie ponownemu wykorzystaniu podlega ok. 65% opony, a zapotrzebowanie na nowy surowiec spada do 35%. Wszystkie pozostałe fazy procesu ContiLifeCycle są identyczne, jak fazy produkcji nowych opon wytwarzanych w firmie Continental. Zaawansowane testy i procesy kontroli jakości, w połączeniu z wydajnymi i przyjaznymi dla środowiska metodami produkcji, są gwarancją uzyskania iście niemieckiego poziomu jakości w niższej cenie.


Dzięki ponownemu wykorzystaniu wyselekcjonowanych karkasów, ilość energii i surowców wykorzystywanych w procesie produkcji opon zostaje ograniczona, co także obniża cenę produktu. Z pomocą klientów, ta zakrojona na szeroką skalę inicjatywa recyklingowa pomoże ograniczyć liczbę zużytych, wymagających utylizacji opon, a także emisję szkodliwego dla klimatu dwutlenku węgla. ContinentalLifeCycle pomaga chronić środowisko naturalne i obniżać koszty.