Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Sustainability

ContiLifeCycle™

Image

Opony Continental do pojazdów użytkowych zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewniać jak najniższe koszty eksploatacji w całym cyklu życia nowej opony - a jeśli chodzi o karkas - to nawet o wiele, wiele dłużej.

Czytaj więcej

Dział recyklingu gumy

Dział opon do pojazdów użytkowych Continental wyznaje ważną zasadę: Kauczuk jest niezwykle cennym surowcem naturalnym. Nasza unikalna technologia recyklingu pozwala na odzyskanie ze zużytego ogumienia znacznie większej ilości gumy, która jest potem wykorzystywana w produkcji opon nowych i bieżnikowanych.

Czytaj więcej

Hurricane Machine

Image

Firma Continental opracowała metodę odzyskiwania gumowanych odpadów stalowych, które powstają w procesie produkcji opon. Urządzenie o nawie „Hurricane Machine” pozwala oddzielić niezwulkanizowaną mieszankę gumową od kordu stalowego. Opracowanie tego procesu to kolejny krok na drodze firmy Continental do uczynienia produkcji opon bardziej ekologiczną.

Czytaj więcej

Taraxagum

Image

Continental skupia znaczną uwagę na opracowywani alternatywnych surowców do produkcji opon. Kauczuk pozyskiwany w korzeni mniszka lekarskiego jest jednym z najbardziej obiecujących projektów.

Czytaj więcej

Wielokrotnie nagradzane innowacje

Image

Jesteśmy dumni z nagród przyznanych nam za innowacyjne technologie oraz nowatorskie podejście do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, jakie przejawiamy w procesie projektowania i produkowania naszych opon.

Czytaj więcej