Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

O firmie

Istotne fakty

article_66w_image1

Firma Continental powstała w Hanowerze w 1871 roku. Obecnie to jeden z największych na świecie dostawców dla branży motoryzacyjnej.


W 1898 roku, rozpoczęła się produkcja samochodowych pneumatycznych opon bez bieżnika.  

Na przełomie wieku materiały wykorzystane przy produkcji balonu Continental zostały użyte uszczelniania pierwszego niemieckiego sterowca. W 1904 roku Continental jako pierwsza firma na świecie opracowała bieżnikową oponę do samochodów osobowych, w roku 1905 rozpoczęto produkcję nitów antypoślizgowych do opon, podobnych do późniejszych opon kolcowanych. Trzy lata później Continental stworzył felgi dla samochodów turystycznych. W 1909 roku, francuski lotnik Louis Blériot był pierwszą osobą, która  przeleciała nad La Manche. Powierzchnie odpowiedzialne za możliwość lotu jednopłatowca, zostały  pokryte materiałem Continental Aeroplan.

W późnych latach dwudziestych XX wieku powstaje Continental Gummi-Werke AG w wyniku przyłączenia głównych firm z niemieckiego przemysłu gumowego. Przejęcie fabryk  Hanover-Limmer and Korbach/Hesse.

W 1951 roku rozpoczęto produkcję pasów transmisyjnych. W 1955 Continental jako pierwsza niemiecka firma, rozpoczęła produkcję bezdętkowych opon. Continental staje się także pierwszą firmą produkującą poduszki powietrzne da ciężarówek i autobusów.

W 1995 roku utworzono dział Automotive, w celu zintensyfikowania działalności w obszarze systemów dla  branży motoryzacyjnej. Zaprezentowaliśmy kluczową technologię dla napędów hybrydowych w 1997 roku.


Dziś Continental plasuje się w pierwszej 5 największych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na całym świecie. Jako dostawca układów hamulcowych, systemów i komponentów do układów napędowych i podwozi, oprzyrządowania, rozwiązań informacyjno-rozrywkowych, elektroniki samochodowej, opon i elastomerów technicznych, Continental przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Continental jest także kompetentnym partnerem w sieciowej komunikacji samochodowej.

Continental Corporation jest podzielona na 2 grupy: Automotive i Rubber i składa się z pięciu działów :

  • Chassis & Safety (Podwozie i bezpieczeństwo) zajmuje się zintegrowanymi obszarami takimi jak bezpieczeństwo jazdy, hamulce, wspomaganie kierowcy, bezpieczeństwo bierne i elementy podwozia
  • Powertrain (Napęd) opracowuje innowacyjne, wydajne rozwiązania w dziedzinie napędu
  • Interior (Wnętrze) w swej działalności koncentruje się na aspektach zwiazanych z prezentowaniem informacji wewnątrz samochodu i zarządzania nimi
  • Tires (Opony) to dział zajmujący się opracowywaniem właściwych opon do wszelkich zastosowań – od samochodów osobowych przez ciężarówki, autobusy czy maszyny budowlane, po pojazdy specjalne rowery i motocykle. Opony Continental oferują doskonałe parametry przenoszenia sił, wyjątkowo wysoką przyczepność w każdych warunkach pogodowych i znakomity stosunek jakości do ceny
  • ContiTech opracowuje i wytwarza części funkcjonalne, komponenty i systemy dla przemysłu motoryzacyjnego i innych kluczowych branży

Pod tym linkiem dowiesz się więcej o firmie Continental