Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Opony osobowe i dostawcze

Opony osobowe i dostawcze

article_66w_image1

Continental jest jednym z największych producentów opon do samochodów osobowych i dostawczych w Europie oraz czwartym co do wielkości producentem opon osobowych na pierwsze wyposażenie i na rynku wymiany na świecie. Założona w Hanowerze w 1871 roku firma Continental jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Ponad 200 tysięcy pracowników zatrudnionych w 310 lokalizacjach w 51 krajach wytycza nowe szlaki w rozwoju tej branży. Dzięki naszym produktom i usługom współczesna mobilność jest bardziej bezpieczna, ekonomiczna i przyjazna środowisku.

Dział opon osobowych i dostawczych reprezentują marki Continental, Uniroyal, Semperit, Barum, General Tire, Viking, Gislaved, Mabor i Sportiva. Continental, nasza marka wiodąca, cieszy się pozycją lidera na rynku pierwszego wyposażenia oraz na rynku wymiennym. 

Continental jest marką z bogatym dziedzictwem, podpartym specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem ekspertów, dzięki czemu jesteśmy jednym z największych na świecie producentów i dostawców opon wysokiej jakości. Lata intensywnych badań i szczegółowych testów wykazały, że opony mają decydujące znaczenie nie tylko dla ogólnych osiągów samochodu, lecz w znaczący sposób wpływają także na skuteczność hamowania. Dlatego nie ustajemy w staraniach, by wciąż ulepszać produkty w naszej ofercie, tak by nasze opony zawsze gwarantowały wydajne hamowanie, maksymalne bezpieczeństwo i najwyższą przyjemność z jazdy. 

Aby to osiągnąć, opony Continental są poddawane testom na torach testowych na całym świecie, do których zalicza się także Contidrom zlokalizowany w Hanowerze. Na Contidromie przeprowadzane są badania przy użyciu pierwszego w pełni zautomatyzowanego systemu testowania opon, AIBA. Testy  mogą odbywać się przez cały rok zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Konstruując i testując nasze opony, bierzemy pod uwagę każdy z czynników wpływających na bezpieczeństwo i osiągi. Znajduje to potwierdzenie w rozlicznych niezależnych, miedzynarodowych testach, gdzie wielokrotnie otrzymaliśmy już najwyższe rekomendacje. Nasze opony muszą także pomyślnie przejść surowe testy producentów samochodów i udowodnić, że spełniają najwyższe standardy. Tylko wtedy opony Continental mogą zostać włączone do pierwszego wyposażenia. W rezultacie niemal co trzeci samochód w Europie opuszcza fabrykę na oponach Continental.