Opony specjalnego przeznaczenia

New content item

Automotive Group

Innowacje z myślą o przyszłości

article_66w_image1

Continental jest firmą oferującą inteligentne rozwiązania technologiczne wykorzystywane w transporcie ludzi i towarów. Jako niezawodny partner, międzynarodowy dostawca dla branży motoryzacyjnej, producent opon i partner przemysłowy dostarcza trwałe, bezpieczne, komfortowe i niedrogie rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb. W 2014 roku pięć działów korporacji – Podwozia i Bezpieczeństwo, Wnętrza Pojazdów, Układy Napędowe, Opony oraz ContiTech – osiągnęło łączną sprzedaż w wysokości ok. 34,5 mld EUR. Continental zatrudnia obecnie około 200 000 pracowników w 53 krajach.

Dział Podwozi i Bezpieczeństwa opracowuje i wytwarza zintegrowane, aktywne i pasywne systemy bezpieczeństwa jazdy, jak również produkty, które poprawiają własności dynamiczne pojazdu. Oferta produktów obejmuje elektroniczne i hydrauliczne systemy sterowania układami hamulcowym i zawieszenia, czujniki, zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, elektronikę i czujniki poduszek powietrznych, a także elektroniczne układy zawieszenia pneumatycznego oraz spryskiwacze szyb i reflektorów. Szczególny nacisk kładziemy na wysoki poziom wiedzy o systemach oraz integrację komponentów w ramach koncepcji bezpieczeństwa ContiGuard. Dział Podwozi i Bezpieczeństwa zatrudnia ponad 38 000 pracowników na całym świecie, a w 2014 roku wygenerował sprzedaż o wartości około 7,5 mld EUR.

Systemy zarządzania informacjami i inteligentnego transportu stanowią główny obiekt zainteresowania działu Wnętrza Pojazdów, który oferuje szeroką gamę produktów do bardzo zróżnicowanych pojazdów. Oferta obejmuje zestawy wskaźników, wyświetlacze wielofunkcyjne i wyświetlacze typu head-up, jednostki sterujące, elektroniczne systemy dostępu do pojazdu i danych o oponach, radia, systemy multimedialne, urządzenia wejściowe i panele sterowania, panele klimatyzacji, rozwiązania i usługi z dziedziny telematyki, oprogramowanie oraz kabiny kierowcy. Dział Wnętrza Pojazdów zatrudnia ponad 36 000 pracowników na całym świecie, a w 2014 roku wygenerował sprzedaż o wartości około 7,0 mld EUR.

Dział Układów Napędowych opracowuje i wytwarza innowacyjne i wydajne rozwiązania systemowe dla układów napędowych pojazdów. Kompleksowa oferta produktów obejmuje układy wtrysku benzyny i oleju napędowego, systemy sterowania silnika i przekładni, w tym czujniki i siłowniki, technologie oczyszczania spalin, a także układy paliwowe oraz komponenty i układy napędów hybrydowych i elektrycznych. Dział Układów Napędowych zatrudnia na całym świecie około 34 500 pracowników, a w 2014 roku wygenerował sprzedaż o wartości około 6,5 mld EUR.


Kliknij ten link, aby dowiedzieć się więcej o Automotive Group.