Opony specjalnego przeznaczenia

Opony rolnicze

Antonio Mora - Tractor85

Opony testowane w hiszpańskim słońcu

Start

Andaluzja — najbardziej wysunięty na południe region Hiszpanii słynie wśród turystów na całym świecie ze wspaniałego dziedzictwa kulturowego i krajobrazu. Większość ludzi nie wie, że region ten posiada najbardziej zróżnicowany teren i roślinność w całej Hiszpanii, a zatem zawsze był jednym z najważniejszych obszarów rolniczych w kraju. Najważniejszymi uprawami wśród miejscowych rolników zawsze były m.in. zboża, bawełna i buraki cukrowe. Klimat śródziemnomorski z łagodnymi, deszczowymi zimami i gorącymi, suchymi latami zapewnia im doskonałe warunki.

W Dolnej Andaluzji znajduje się region Bajo Guadalquivir: położona na lewym brzegu rzeki Guadalquivir i zajmująca część obu prowincji Kadyksu i Sewilli. Tutaj znajduje się Coschadoras i Agroservicios del Sur – Cosechasur – andaluzyjskie rodzinne przedsiębiorstwo rolne. Cosechasur posiada 800 hektarów ziemi w Bajo Guadalquivir, a wspólnie z podmiotami zewnętrznymi uprawia kolejne 900 hektarów. Do swojej dyspozycji ta rodzinna firma ma 22 ciągniki, 4 maszyny do zbioru bawełny, 2 kombajny i wszystkie niezbędne maszyny do prac polowych. Do głównych upraw należą lucerna, roślina wykorzystywana do karmienia zwierząt gospodarskich, a także buraki i bawełna. 

Antonio Mora i jego rodzina są związani z rolnictwem od najmłodszych lat. „Robimy to, co kochamy, więc dla nas to nie tylko praca, a raczej pasja”, wyjaśnia. Gdy pracy jest szczególnie dużo, firma musi w optymalnym momencie spełnić wszystkie wymagania upraw, nie pozwalając sobie na żaden błąd lub niedostateczną ochronę i gwarancję rentowności. „Potrzebujemy wydajnych maszyn i niezawodnych materiałów, aby osiągać dobre wyniki i robić wszystko w optymalnym momencie. W naszej pracy musimy być bardzo wydajni i dlatego zawsze szukamy produktów, które mogą temu zadaniu podołać. Kiedy pracujemy na 100%, nie możemy sobie pozwolić na coś, co nie działa. Poszukujemy jakości we wszystkich naszych produktach — zarówno w maszynach, jak i oponach”, wyjaśnia Mora.

Biorąc to pod uwagę, pan Mora był bardzo zadowolony z tego, że jest jednym z 55 klientów testowych w całej Europie, których firma Continental wybrała i którym dostarcza od początku 2017 roku standardowe opony z nowej serii radialnych opon premium. Przed rokiem 2004 Cosechasur współpracował z firmą Continental przez dziesięciolecia. „Firma Continental oferowała nam dobrą obsługę, gdy korzystaliśmy z jej produktów przez 18 lat. Teraz, po powrocie do branży, zdecydowaliśmy się nadal korzystać z produktów Continental”, deklaruje Antonio Mora.

Firma Cosechasur wyposażyła swoje maszyny w nowe opony radialne premium Tractor85. Jeśli chodzi o wybór opony, firma poszukuje solidnego produktu zapewniającego dobrą trakcję i komfortową jazdę w każdym zastosowaniu, zarówno na asfalcie, jak i na polu. „Kiedy zobaczyliśmy opony Continental, wiedzieliśmy, że możemy na nich polegać. Odkąd korzystamy z modelu Tractor85, całkiem dobrze reaguje on na uprawy lucerny, które tu mamy. Lucerna to uprawa, której po przejechaniu należy pozwolić na ponowne wykiełkowanie. W przypadku innych opon, które montowaliśmy w przeszłości, roślinom przychodziło to znacznie trudniej. Gdy korzysta się z modelu Tractor85 pracy jest znacznie mniej, ponieważ zdolność jazdy po miękkim podłożu jest lepsza, a powstałe ślady nie powodują zbyt dużych uszkodzeń”. W przyszłości Cosechasur nadal będzie stawiać na niezawodność produktów i usług Continental.