Opony specjalnego przeznaczenia

With Heart & Soil

Agricultural Tires

Technologia, innowacyjność opony rolniczej Continental

N.flex©


Technologia N.flex - dla wyjątkowo wytrzymałych opon

Każdy rolnik ma coś, co czyni go wyjątkowym. Dzięki opatentowanej technologii N.flex, opony Continental również są jedyne w swoim rodzaju. W naszej nowoczesnej fabryce w Lousado opracowaliśmy nowy typ nylonowego karkasu.

Dzięki temu nasze opony charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i są w stanie znieść najcięższe warunki. Wygrywają nawet w starciu z kamienistymi ścieżkami, absorbując wszelkie nierówności  i rozkładając je równomiernie na całej powierzchni bieżnika. Podobnie jak w przypadku rolników, nic nie jest w stanie ich złamać: po starciu z przeszkodą szybko wracają do swojego standardowego kształtu, aby zagwarantować płynną i wygodną pracę.

Po ciężkim dniu w upale, są gotowe na długą i wymagającą pracę już następnego ranka.

Płaskie drogi, kamieniste ścieżki, błotniste pola - dzięki nowej nylonowej technologii N.flex nasze opony są zaprojektowane, aby sprostać każdemu wyzwaniu.

Unikalna technologia N.flex

Opatentowany materiał karkasu jest wystarczająco elastyczny, aby zabsorbować wstrząsy i powrócić po nich do pierwotnego kształtu bez trwałego odkształcenia. Zapewnia to długotrwałą wytrzymałość opony i gwarantuje wysoki komfort pracy. Redukcja spłaszczeń bieżnika oznacza koniec nierównomiernej pracy opony po dłuższym postoju.

Patent-pending N.flex© technology
  • Wysoka odporność na uderzenia dzięki większej elastyczności karkasu
  • Wysoka wytrzymałość strukturalna polegająca na pochłanianiu energii uderzenia bez ryzyka uszkodzenia opony

Stopka opony - miejsce styku dwóch światów

Opony w ciągnikach poddawane są próbie wytrzymałości i trwałości z każdym uruchomieniem silnika. Na stopkę opony działają ogromne siły najpierw, gdy jest ona rozciągnięta na obręczy, a następnie, gdy musi powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Inżynieryjna precyzja oraz  technologie jutra mogą przejść bez echa, jeśli ich sprawdzian w terenie nie zakończy się sukcesem Jest to chwila prawdy, w której opona staje się ciężko pracującym  narzędziem rolniczym, który ułatwi pracę rolnikowi przez wiele lat. To początek partnerstwa między naszą pasją do inżynierii a dążeniem rolników do wykorzystania sił natury.

Nasza nowa technologia gwarantuje, że w tym ważnym momencie nic nie jest pozostawione przypadkowi. Stopka jest teraz wykonana z jednego kawałka stalowego drutu, a obrzeże z twardej gumy pokrywa całą stopkę, gwarantując łatwiejsze mocowanie i zwiększoną wytrzymałość.

Dzięki niezrównanej wytrzymałości i zdolności zachowania oryginalnego kształtu, każda opona Continental porusza się na drodze bardzo płynnie.

Innowacyjna budowa stopki

Stopka jest niezbędnym elementem opony, ponieważ utrzymuje ją na obręczy. Wykonane z jednego kawałka drutu, nasze stopki są wytrzymałe, o zwartej budowie, dzięki czemu zachowują swój kształt i zapobiegają uślizgom na feldze.

Innovative Bead Design
  • Drutówka wykonana z jednego kawałka stali dla wyższej wytrzymałości stopki i łatwiejszego montażu.
  • Krótszy wypełniacz stopki  powoduje zwiększenie jej wytrzymałości podczas dużego ugięcia ściany bocznej.

Tractor70

tire_image1

„Szanuj glebę dzięki wytrzymałej oponie, która delikatnie się z nią obchodzi”.

Czytaj więcej

Tractor85

Tractor85

„Ciesz się wygodną jazdą z wytrzymałym towarzyszem”.

Czytaj więcej

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.