Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

New content item

Gdy liczy się bezpieczeństwo,

WinterContact™ TS 860

Najbardziej doświadczony ekspert zimowy.

WinterContact™ TS 860

Samochód osobowy

Zima

Komfotowe

Symbol alpejski

M+S

WinterContact™ TS 860

Maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach zimowych dla samochodów klasy kompaktowej i średniej.

Skrót faktów

Mistrzostwo w każdym aspekcie.

  • Technologia Cool Chili™ zapewnia najwyższą skuteczność hamowania w każdych zimowych warunkach
  • Liquid Layer Drainage™ skraca drogę hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni
  • Technologia Snow Curve⁺ poprawia bezpieczeństwo jazdy w zakrętach na ośnieżonych drogach
Start
WinterContact™ TS 860

Właściwości techniczne

Technologia Cool Chili™ zapewnia najwyższą skuteczność hamowania w każdych zimowych warunkach.

Nowo opracowana technologia Cool Chili™ obejmuje maksymalizującą trakcję mieszankę krzemionkową, która zapewnia doskonałą przyczepność i tym samym znacznie poprawia skuteczność hamowania. Dzięki żywicom poprawiającym zimowe właściwości oraz elastycznej matrycy polimerowej opona WinterContact™ TS 860 zachowuje elastyczność przy każdej pogodzie zimą oraz bezpiecznie przenosi siły powstające podczas hamowania na mokrą, oblodzoną i ośnieżoną nawierzchnię.

Start

Liquid Layer Drainage™ skraca drogę hamowania na oszronionej i oblodzonej nawierzchni.

Nowy, skomplikowany układ kanalików lameli Multi Channel Sipe Design pomaga nieustannie odprowadzać wodę z powierzchni styku opony z nawierzchnią, poprawiając skuteczność hamowania na oblodzonych i oszronionych drogach. Pionowe kanaliki lameli wspierają kanaliki poziome w odprowadzaniu wody, następnie kanaliki poziome kierują wodę do głównego rowka bieżnika. W ten sposób system Liquid Layer Drainage™ eliminuje niebezpieczeństwo w sytuacjach, gdy skuteczność hamowania pogorszy się z powodu topniejącego lodu — ciekła warstwa pomiędzy oponą i lodem jest usuwana z powierzchni styku. Efektem jest doskonała skuteczność hamowania, pozwalająca szybciej zatrzymać pojazd.

Start

Technologia Snow Curve⁺ poprawia bezpieczeństwo jazdy w zakrętach na ośnieżonych drogach.

Nowa struktura rowków 3D opony WinterContact™ TS 860 o wyższej przyczepności wspomaga wgryzanie się opony w ośnieżoną nawierzchnię, zwłaszcza w zakrętach. Śnieg zostaje skompresowany nie tylko w głównym rowku bieżnika, ale także w całej rowkowanej strukturze ściany opony o wyższej przyczepności – w ponad 1000 punktów na całym profilu. Technologia SnowCurve⁺ pozwala oponie przenosić wyższe siły boczne i w ten sposób zapewnia lepszą ogólną przyczepność podczas pokonywania zakrętów.

Start
WinterContact™ TS 860

Etykieta UE na opony

ContiWinterContact™ TS 850

Wartości oznaczenia opon na Etykietach Unii Europejskiej zależą od rozmiaru opon. Wartości etykiet dla kolejnych rozmiarów opon umieszczone zostały w opisach poszczególnych opon lub można je znaleźć klikając na Wyszukiwarkę etykiet i wpisując rozmiar poszukiwanej opony.

Aby uzyskać więcej informacji o etykietach zapraszamy tutaj.


Ta strona używa cookies, aby  Dowiedz się więcej