Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

Przeznaczenie do konkretnego typu pojazdu

Jaki rodzaj pojazdu użytkuję?

To, jakich opon potrzebujemy, zależy w dużej mierze od rodzaju pojazdu, w którym mają być zamontowane. Rozmiar i własności użytkowe opony determinują, w pewnym zakresie, rodzaj ogumienia, jakie możemy wybrać.

Ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej różnych typów pojazdów, znalezienie odpowiedniego rodzaju opon staje się coraz ważniejszym zadaniem. Ogumienie projektuje się tak, by było dostosowane do charakterystyki danego rodzaju pojazdu. Uwzględnia się przy tym następujące ich typy:


1) Pojazdy kompaktowe

2) Pojazdy klasy średniej i wyższej

3) Pojazdy sportowe

4) SUVy

5) Pojazdy 4x4 i terenowe

6) Minivany i pojazdy dostawcze

7) Pojazdy kempingowe

8) Pojazdy hybrydowe i elektryczne


Opona może nosić również oznaczenie nadane jej przez danego producenta samochodów potwierdzające jej homologację do danego typu pojazdu. Dzięki temu, przy wymianie ogumienia, klienci mogą bezproblemowo odnaleźć opony przeznaczone dla ich konkretnego modelu.

Wybierając nowe opony zawsze warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów (producenta opon lub cieszącego się dobrą opinią warsztatu wulkanizacyjnego).


Przykłady oznaczeń nadawanych przez producentów samochodów:


oe_examples

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.