Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

Opony letnie - zimowe - wielosezonowe

Kiedy należy stosować opony letnie, a kiedy zimowe lub wielosezonowe?

Continental zdecydowanie zaleca stosowanie ogumienia odpowiedniego dla danej pory roku. Oznacza to, że w cieplejszych miesiącach powinno się jeździć na oponach letnich, zaś w zimniejszych - na zimowych. Dzięki temu zachowany zostaje wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów eksploatacji pojazdu. Opony wielosezonowe nie są w stanie zapewnić idealnych własności jezdnych w każdych warunkach.

Ogólna zasada jest taka, że opony letnie powinno się eksploatować od Wielkanocy do października.

Kiedy należy stosować opony letnie?
summer_sit

W cieplejszym okresie roku (temperatury powyżej 7°C) zdecydowanie zalecamy stosowanie opon letnich. Tylko ogumienie letnie - dzięki zastosowaniu specjalnej rzeźby bieżnika i mieszanki gumowej - jest w stanie zagwarantować najwyższy poziom przyczepności na mokrych i suchych nawierzchniach.  Opony letnie zapewniają również wysoką stabilność w zakrętach oraz wysokie przebiegi w letnich temperaturach.

Kiedy należy stosować opony zimowe?
article_66w_image1

Wraz z nadchodzącą zimą, kierowcy powinni rozpocząć przygotowania do wyzwań, przed jakimi postawi ich natura. Jeśli ktoś nie jest pewny, kiedy zmienić opony na zimowe, powinien po prostu słuchać aktualnych prognoz pogody. W ten sposób można dowiedzieć się, na kiedy zapowiadane są opady śniegu, powodujące że nawierzchnie dróg są pokryte na przemian lodem i wodą, lub są całkiem suche. Aby bezpiecznie poruszać się w tak zmiennych warunkach, zaleca się stosowanie opon zimowych.

Tak więc kiedy zbliża się zima, a termometry wskazują temperatury poniżej 7°C - należy dać oponom letnim odpocząć. W tym okresie nawierzchnie będą zimne, mokre i śliskie, a ogumienie zimowe oferuje w takich warunkach o wiele wyższą przyczepność niż opony letnie. Dla własnego bezpieczeństwa warto założyć zimowe opony Continental przed pierwszym atakiem zimy.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania w zimie szerszego ogumienia?

Na suchych lub mokrych nawierzchniach, jak również na ubitym śniegu, szerokie opony zimowe sprawują się o wiele lepiej niż ich odpowiedniki w standardowym rozmiarze. Szerokie opony zimowe podnoszą poziom bezpieczeństwa ze względu na lepsze parametry eksploatacyjne.

Zalecenia firmy Continental: ogumienie zimowe powinno być co najmniej równie szerokie jak opony letnie.

wider_winter_tires
Co należy wiedzieć o oponach wielosezonowych?

Zdecydowanie zalecamy stosowanie ogumienia odpowiedniego dla danej pory roku. Oznacza to, że w cieplejszych miesiącach powinno się jeździć na oponach letnich, zaś w zimniejszych - na zimowych. Dzięki temu zachowany zostaje wysoki poziom bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów eksploatacji pojazdu.

article_66w_image1

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.