Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Technologia

Przechowywanie ogumienia

Co należy wiedzieć o właściwym przechowywaniu opon?

article_66w_image1

Nieprawidłowe przechowywanie opon lub postępowanie z nimi może doprowadzić do zmiany ich własności fizycznych. Może to skutkować niższą trwałością opon, lub pogorszeniem ich stanu wykluczającym je z dalszego użytkowania. Prawidłowo przechowywane opony zachowują praktycznie niezmienione właściwości przez kilka lat.

Opon nigdy nie należy przechowywać na otwartym powietrzu, nawet pod przykryciem ochronnym.

Opony powinny być przechowywane w chłodnym, suchym i wentylowanym pomieszczeniu, z dala od bezpośredniego działania promieniowania słonecznego.

Temperatura przechowywania nie może przekraczać temperatury pokojowej. Jeżeli opony są przechowywane w gorącym pomieszczeniu, należy je osłonić przed źródłem ciepła.

Opony należy zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem promieniowania słonecznego oraz przed ciągłą wymianą powietrza. Ponieważ szczególnie szkodliwy dla opon jest ozon, w miejscu, w którym są one przechowywane nie powinny znajdować się żadne urządzenia wytwarzające ten gaz (takie jak generatory czy kompresory elektryczne).

Opony nie powinny mieć styczności z rozcieńczalnikami, paliwami, środkami smarnymi i innego rodzaju chemikaliami.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.