Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Technologia

Nowe opony. Na której osi je zamontować?

Na której osi powinno się montować nowe ogumienie?

Zaleca się jednoczesną wymianę wszystkich opon. Jeśli nie jest to możliwe, należy przynajmniej wymienić wszystkie opony na danej osi.

Jeśli wymieniane są tylko opony pracujące na jednej osi, to zaleca się zamontowanie nowego ogumienia z tyłu. Może to zakłócić harmonogram zamiany opon miejscami. Należy również zachować ostrożność, jeżeli opony charakteryzują się znacznymi różnicami pod względem głębokości bieżnika, rozmiaru, budowy i indeksu prędkości. W takim przypadku zalecamy zasięgnięcie porady u eksperta od ogumienia.

Zwykle zaleca się montowanie opon oferujących wyższy poziom przyczepności na tylnej osi, by zapobiec ewentualnej nadsterowności pojazdu lub utracie jego stabilności na śliskiej nawierzchni. Niektórzy producenci samochodów zalecają montowanie nowych opon na przedniej osi. Dodatkowe informacje można uzyskać u producenta samochodu i/lub eksperta od ogumienia.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.