Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Switch now to summer tires from Continental.

Głębokość bieżnika

Do czego służą wskaźniki głębokości bieżnika (TWI)?

RemainingTreadDepth

Wskaźniki głębokości bieżnika mają postać poprzecznych uwypukleń umieszczonych w pewnych odstępach na całym obwodzie opony, w jej rowkach wzdłużnych. Zrównują się z powierzchnią bieżnika jeśli jego głębokość spada do ok. 1,6 mm. Continental przyjmuje, że wartość 1,6 mm jest najczęściej stosowanym standardem określającym minimalną głębokość bieżnika, przy której ogumienie powinno być wycofane z eksploatacji.

Władze transportowe wielu krajów z całego świata przyjęły właśnie taką wartość minimalną w stanowionych przez siebie przepisach prawa.

Continental zaleca wymianę ogumienia po osiągnięciu głębokości bieżnika wynoszącej:

3 mm dla opon letnich

4 mm dla opon zimowych

Do czego służy wskaźnik głębokości bieżnika opony letniej?
article_66w_image1

Firma Continental wprowadziła w wielu seriach swojego ogumienia letniego „wskaźnik głębokości bieżnika opony letniej”. Letni wskaźnik TWI informuje kierowcę o tym, że osiągnięta została głębokość bieżnika wynosząca 3 mm. Po zużyciu się bieżnika do głębokości 3 mm, wskaźnik letni zrównuje się z powierzchnią zewnętrzną opony, ostrzegając o tym, że przyczepność ogumienia na mokrej nawierzchni uległa znaczącemu pogorszeniu. Continental zaleca wymianę opon letnich po osiągnięciu głębokości bieżnika wynoszącej 3 mm, uznając ową wartość za optymalny kompromis pomiędzy bezpieczeństwem na mokrej drodze i kosztami eksploatacji.

Do czego służy wskaźnik głębokości bieżnika opony zimowej?

Ponieważ charakterystyka opon zimowych zależy w dużej mierze od głębokości ich bieżnika, Continental zaleca wymianę ogumienia, w celu poprawienia poziomu przyczepności w warunkach zimowych, po osiągnięciu głębokości bieżnika wynoszącej 4 mm.  Po zużyciu się bieżnika do głębokości 4 mm, wskaźnik zimowy zrównuje się z powierzchnią zewnętrzną opony, ostrzegając o tym, że ogumienie osiągnęło limit przydatności do bezpiecznej eksploatacji w warunkach zimowych.

Ta strona używa cookies, aby  Dowiedz się więcej