Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Technologia

System monitorowania ciśnienia w oponach

System monitorowania ciśnienia w ogumieniu i elektroniczny system informacji o oponach

Bezpieczeństwo i komfort jazdy są bezpośrednio związane ze stanem opon. Około 40% wszystkich nagłych awarii ogumienia jest spowodowanych zbyt niskim ciśnieniem w oponie. 

Opracowane przez Continental systemy stale monitorują poziom ciśnienia w oponach i powiadamiają kierowcę w przypadku utraty powietrza. 

W ten sposób nasze systemy ostrzegające pomagają wyeliminować częstą przyczynę wypadków, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Ponadto przyczyniają się do obniżenia emisji dwutlenku węgla i zużycia paliwa. 

Jeśli opony samochodu mają ciśnienie za niskie o 0,3 bara, pojazd będzie zużywał prawdopodobnie o 1,5 procenta więcej paliwa i w związku z tym emitował o tyle większą ilość dwutlenku węgla.

article_66w_image1

Nowe regulacje prawne dla Europy

Komisja Europejska przyjęła ustawę, która nakłada obowiązek montowania systemów monitorowania ciśnienia w oponach we wszystkich nowych modelach od 2012 oraz we wszystkich nowych samochodach od 2014 roku – podobnie jak ma to miejsce w Stanach Zjednoczonych. Wiele pojazdów już teraz posiada systemy monitorowania ciśnienia w oponach w wyposażeniu seryjnym. Systemy te udostępniają swoje dane innym systemom pojazdu, np. układowi hamulcowemu. 

Nasza oferta produktów pozwala nam z łatwością spełnić obowiązujące wymogi prawne i uczynić jazdę jeszcze bezpieczniejszą, bardziej komfortową i przyjazną środowisku oraz ułatwić kierowcy zarządzanie oponami. 

Szczegółowe informacje na temat naszych rozwiązań z zakresu monitorowania ciśnienia w ogumieniu można znaleźć tu.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.