Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

stage_image1_lg

Europejska Etykieta Oznaczenia Opon

Nasze stanowisko

Przegląd

  • W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skonsultować się ze specjalistami z branży lub poprzez stronę www.tyre-label.com.

  • Continental z zadowoleniem przyjmuje wprowadzenie nowych europejskich oznaczeń opon, a tym samym rozpowszechnianie wśród konsumentów informacji o oponach.
  • Od listopada 2012 roku wszyscy konsumenci będą informowani dzięki nowym oznaczeniom o wpływie opon na zużycie paliwa, bezpieczeństwie prowadzenia i poziomie hałasu.
  • Różnice między poszczególnymi ocenami to obniżenie lub zwiększenie zużycia paliwa o 0,10 - 0,15 litrów na 100 kilometrów oraz skrócenie lub wydłużenie drogi hamowania z 80 km/h na mokrej drodze do 6 metrów.
  • Testy opon przeprowadzane przez magazyny motoryzacyjne wciąż będą stanowić istotne źródło informacji dla konsumentów, gdyż oprócz trzech kategorii oceny znajdujących się na etykiecie, badaniu podlega nawet aż 11 dodatkowych kryteriów związanych z wpływem opon na bezpieczeństwo podróżowania.
  • W zimie inne kryteria związane z właściwościami jezdnymi, które nie są wyróżnione w nowych oznaczeniach, stają się równie istotne w wyborze opon.Przed zakupem kierowcom zaleca się odwołanie również do alternatywnych źródeł informacji – testów opon, porad sprzedawców, materiałów producenta itp.

W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skonsultować się ze specjalistami z branży lub poprzez stronę www.tyre-label.com.

Używamy plików cookie w celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z naszej witryny internetowej. Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej lub zmienić ustawienia plików cookie w swojej przeglądarce.