Opony do samochodów osobowych/Van/4x4

New content item

Pokolenie Zero

Podróż do bezwypadkowej przyszłości z Continental

Trudno dziś sobie wyobrazić poczucie komfortu i bezpieczeństwa, jakie może dawać wyeliminowanie wszelkich zagrożeń na drodze. Od ponad 140 lat w Continental dążymy do całkowitego wyeliminowania wypadków drogowych poprzez opracowywanie oraz dostarczanie zaawansowanych technologicznie opon i rozwiązań dla motoryzacji. Obecnie realizujemy na całym świcie założenia Wizji Zero, która ma na celu zredukowanie do zera liczby wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych.

 

Chcemy zmienić sposób myślenia o ruchu drogowym XXI wieku. Dlatego jesteśmy partnerem licznych projektów edukacyjnych i niezależnych organizacji. Realizujemy także własne programy edukacyjne skierowane do wszystkich uczestników ruchu drogowego – kierowców, rowerzystów oraz pieszych - mające na celu zwiększenie wiedzy na temat poprawy bezpieczeństwa na drogach. W 2017 roku polski oddział Continental wystartował z ogólnokrajowym projektem ,,Pokolenie ZERO”, które jako pierwsze ma żyć w świecie bez wypadków drogowych!


Start
New content item

Od hamulców do opony

Posiadamy unikalną wiedzę oraz kompetencje, które pozwalają nam projektować i wdrażać kompleksowe rozwiązania mające realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Należą do nich zaawansowane technologicznie opony, które jako jedyny element styku samochodu z nawierzchnią wpływają na drogę hamowania i przyczepność, a także systemy ułatwiające prowadzenie auta oraz wykonywanie manewrów parkingowych, czujniki bezpieczeństwa czy intuicyjne interfejsy komunikacji kierowcy z samochodem. Ponadto, na swoim koncie mamy opracowanie przełomowych technologii, które można dziś znaleźć w większości nowoczesnych samochodów, np. systemów ABS, ESC czy EBA. Dlatego też czujemy się odpowiedzialni za przekazywanie wiedzy na temat czynników mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa jazdy, a co za tym idzie przecieranie szlaków do realizacji Wizji Zero.

 

,,Pokolenia ZERO”

Głównymi bohaterami projektu, należącymi do Pokolenia ZERO, są ludzie urodzeni po 2024 roku – 13-letni Hubert, 18-letni Xsawery oraz para 25-letnia Lili i 27-letni Franek – którzy o wypadkach drogowych słyszeli jedynie na lekcjach historii lub z opowiadań swoich rodziców i dziadków. W ich bezpiecznym świecie nie ma miejsca na błędy człowieka za kierownicą. Ich jednostki mobilne (samochody przyszłości) są wyposażone w szereg systemów i czujników w pełni wspierających kierowcę podczas jazdy, we wszystkich manewrach. Natomiast wysoce rozwinięta infrastruktura drogowa wykorzystuje innowacyjne technologie, by poprawić bezpieczeństwo na drogach. Dla nich Wizja Zero nie jest idealistyczną wizją przyszłości, a codzienną rzeczywistością.

 

Nadrzędnym celem, który przyświeca ogólnopolskiemu projektowi ,,Pokolenia ZERO” jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpośrednio związane z bezpieczeństwem na drogach, czyli: edukację kierowców, samochodowe systemy bezpieczeństwa, rozwiązania poprawiające jakość infrastruktury drogowej i zaawansowane technologicznie opony. Według nas na bezpieczeństwo jazdy mają wpływ wszystkie te czynniki, a odpowiedzialność za obecną sytuację na drogach musi być podzielona pomiędzy społeczeństwo, instytucje państwowe i pozarządowe, a także producentów samochodów, systemów bezpieczeństwa oraz ogumienia.

 

Choć do urzeczywistnienia Wizji Zero jest jeszcze długa droga, to są już na świecie, a także w Polsce miasta, którym już udało się osiągnąć ten cel! Realizacja Wizji Zero jest ambitnym i trudnym zadaniem, ale dzięki holistycznemu podejściu do bezpieczeństwa na drogach, jak najbardziej możliwym do zrealizowania. Dowiedz się więcej na www.pokoleniezero.pl

Start
New content item (1)

Ta strona używa cookies, aby  Dowiedz się więcej